Čajová zmes na vysoký krvný tlak

Čajová zmes na vysoký krvný tlak

Hmotnosť:
120 g/ks
EAN číslo:
25

Zdravé hodnoty krvného tlaku prirodzene, bez aditív. Toto ponúka Čaj na vysoký krvný tlak

Cena s dph:
13,5

 

Vysoký krvný tlak je v súčasnosti civilizačnou chorobou a nad 50 rokov je určitým vekovým špecifikom, ktorý sa môže týkať každého z nás a aby sme jeho hodnoty udržali v norme, pravdepodobne musíme do konca života užívať lieky. Je dôležité túto chorobu brať vážne a urobiť všetko pre to, aby sme sa vyhli vážnym komplikáciám

Ak hľadáte na túto chorobu prírodnú pomoc alebo doplnkové riešenie, potom sme Čajovú zmes na vysoký krvný tlak vymysleli práve pre Vás!

Čajovú zmes sme zostavili z bezpečne užívateľných liečivých rastlín, ktoré majú priaznivý vplyv na krvný obeh, srdcovú činnosť i na zdravie cievnych stien. Ich užívanie môže byť prospešné aj proti príznakom a komplikáciám vznikajúcim v dôsledku vysokého krvného tlaku. 

Prečo máme radi?
Komu čaj odporúčame
Zloženie
Príprava
Prečo máme radi?
 • Priaznivo ovplyvňuje hodnoty krvného tlaku
 • Môže znížiť riziko vzniku komplikácií
 • Môže zlepšiť činnosť srdcového svalu i jeho funkciu pumpy
 • Môže zlepšiť elasticita cievnych stien
 • Účinné látky liečiviek môžu zmierniť bolesti hlavy
 • Je to chutný, 100 % prírodný bylinkový čaj bez aditív

Pravidelným užívaním UKKO Čaju na vysoký krvný tlak poskytnete organizmu prírodnú podporu pre dosiahnutie a udržanie optimálnych hodnôt krvného tlaku.

Čajová zmes je dostupná v 120 g balení.

UKKO Čajová zmes na vysoký krvný tlak je potravinársky produkt, jej užívanie nenahrádza lekárske vyšetrenie, lekárom predpísanú liečbu, respektíve zdravú a pestrú stravu, či pravidelný pohyb. Účinky sa môžu u každého jedinca líšiť a nie sú garantované. Indikácia na užívanie sa zakladá na dlhoročnom overenom používaní a skúsenostiach zákazníkov.

Komu čaj odporúčame

Čaj na vysoký krvný tlak je možné užívať aj v prípade zvýšených, vysokých a hypertonických hodnotách krvného tlaku, a to aj ako doplnok lekárskej liečby. Samozrejme pri užívaní odporúčame aj konzultáciu s lekárom a častejšie meranie krvného tlaku.

Užívanie odporúčame pri týchto nameraných hodnotách:

 • V prípade zvýšených (130-139/85-89 Hgmm) a vysokých (140/90 Hgmm) hodnotách krvného tlaku s preventívnym cieľom
 • V prípade miernej a stredne vážnej hypertónie I. a II. stupňa (140-179/90-109 Hgmm) ako prírodnú alternatívu
 • V prípade stredne vážnej a vážnej hypertónie II. a III. stupňa (160-≥180/100-≥110 Hgmm) ako doplnenie medikamentóznej liečby

Vplyvom liečivých rastlinných zložiek sa môžu zlepšiť hodnoty krvného tlaku a funkcia srdca ako pumpy, môže sa regenerovať cievny systém, respektíve sa môže znížiť aj riziko vzniku komplikácií.

Pri pravidelnom a dlhodobom užívaní Čaju na vysoký krvný tlak sa odporúča častejšie meranie krvného tlaku. V prípade klesajúcich hodnôt krvného tlaku sa poraďte so svojím lekárom, pretože sa môže stať, že je potrebné medikamentóznu liečbu upraviť.

Kontraindikácie:

 • Nemôže sa užívať počas tehotenstva a dojčenia.
 • V prípade predchádzajúcej operácie srdca a koronárnej cievy, respektíve nedostatočnej funkcii obličiek je potrebné sa pred užívaním poradiť s lekárom.
 • V prípade alergie na ktorúkoľvek zložku čajovej zmesi sa jej užívanie neodporúča.
 • Ak dlhodobo užívate lieky, v každom prípade sa pred užívaním čaju poraďte so svojím lekárom!

Dôležité! Ak vyvstáva podozrenie na vysoký krvný tlak ako ochorenie, prosíme Vás, aby ste sa v každom prípade obrátili na lekára. Presná lekárska diagnóza a liečba môžu zachrániť život.

Zloženie

Prírodné zložky čaju

Pozor! V prípade precitlivenosti alebo alergie na ktorúkoľvek zložku čajovej zmesi jej užívanie neodporúčame.

Náš čaj pozostáva výlučne z liečivých rastlín pochádzajúcich z čistých a kontrolovaných zdrojov. Čajová zmes na vysoký krvný tlak je 100 % prírodný produkt, ktorý okrem nižšie uvedených rastlinných zložiek neobsahuje žiadne arómy či aditíva. Neobsahuje alergény, ani nečistoty, preto je jeho užívanie bezpečné a nespôsobuje nepríjemné bolesti brucha alebo hnačku.

listy čiernej ríbezle
hloh
ibištek
rooibos
citrónová tráva
plody čučoriedky
nechtík
očianka rostkovova

Prečo tvoria čajovú zmes práve tieto rastliny?

Liečivé bylinky do čajovej zmesi sme sa snažili vybrať tak, aby sa účinné látky, ktoré sa v nich nachádzajú, vzájomne dopĺňali a posilňovali, a tým prispeli k dosiahnutiu zdravých hodnôt krvného tlaku organizmu.

Účinné látky liečivých rastlín v čaji

 • Môžu zlepšiť funkciu srdca ako pumpy, metabolizmus srdcového svalu i spotrebu kyslíka
 • Zvýšením elasticity cievnych stien chránia cievy a môžu zmierniť krehkosť vlásočníc
 • Môžu zmierniť sprievodné príznaky, ako závraty, pulzujúca bolesť v oblasti zátylku a silné búšenie srdca
 • Môžu znížiť hladinu cholesterolu v krvi, zabrániť vzniku krvných zrazenín a zaktivizovať činnosť pečene a obličiek
 • Môžu znížiť riziko výskytu komplikácií, ako nedostatočná činnosť srdca, mozgová príhoda alebo poškodenie obličiek
 • Majú upokojujúci účinok, preto sa môžeme ľahšie vysporiadať s každodenným stresom

Tieto liečivé rastliny obsahujú komplex účinných látok, ktorý môže byť pri správnej výžive, normalizovanej životospráve a pravidelnom pohybe úspešnou prírodnou alternatívou, respektíve doplnkom lekárskej liečby.

Príprava

Takto si pripravte svoj čaj

Odporúčanie na prípravu

 • Vodu priveďte do varu! Trošku nechajte chladnúť! Ideálna teplota vody je 80 °C, ktorá je potrebná na to, aby sa do čaju vylúhovali hodnotné účinné látky.
 • Na pol litra vody pridajte za 1 lyžičku čajovej zmesi.
 • Čajovú zmes nechajte lúhovať 10-15 minút a následne sceďte.
 • Pite dvakrát denne (ráno a večer) po jedle.

Takto pripravený čaj obsahuje všetky potrebné účinné látky a môže sa ihneď konzumovať. Nie je potrebné žiadne sladidlo, čaj je chutný aj nesladený. Ak si chcete napriek tomu čaj ochutiť, používajte med!

Poznámky k príprave

Dlhším lúhovaním alebo väčším množstvom čajovej zmesi nedosiahnete lepší efekt, a ani chuť čaju nebude tá pravá.

Čaj sa odporúča pripraviť s kvalitným a bezpečným čajovým sitkom alebo filtrom, veď nie preto pijeme zdravý čaj, aby sa potom do nášho nápoja dostali nečistoty počas prípravy. V našej ponuke nájdete takéto bezpečné čajové sitká bez BPA a bezchlórové čajové filtre v kategórii čajové sitká a čajové filtre, po kliknutí sem.

Jednu dávku čaju je potrebné pripraviť aspoň zo 4-5 dl, čiže pol litra vody. To predstavuje veľký hrnček (alebo menší džbán :). Ak taký doma nemáte, ale radi by ste si zadovážili k Vášmu čaju pekný, jedinečný hrnček správnej veľkosti, rozhliadnite sa v kategórii hrnčeky na čaj, po kliknutí sem.

Odporúčanie na užívanie

 • Dospelí na preventívne účely, respektíve individuálnu či doplnkovú liečbu: Dvakrát denne, ráno a večer, odporúčame vypiť za hrnček (4-5 dl) čerstvo uvareného čaju.
WebShop System
heureka.sk