Čaj na dojčenie

Čaj na dojčenie

Hmotnosť:
200 g/ks
EAN číslo:
014

Čaj na podporu dojčenia pomôže vytvoriť správne množstvo a kvalitu materského mlieka, podporí zdravý vývoj Vášho dieťaťa, pričom aj Vy zostanete silná a aj Váš organizmus zostane v rovnováhe.

Cena s dph:
12
Jednotková cena: 60 €/kg

Čaj na podporu dojčenia pre zdravie bábätka a silnú a vyrovnanú mamičku.

[Neobsahuje rascu, fenikel ani arómy!]

Pitím UKKO Čaju na podporu dojčenia môžete prirodzeným spôsobom zabezpečiť dostatočné množstvo kvalitného materského mlieka a zdravý vývin Vášho bábätka, pričom aj Vy sama zostanete silná a vyrovnaná. Náš čaj na podporu dojčenia je účinnou zmesou starostlivo vyberaných byliniek, ktoré spoločne prostredníctvom správne pripraveného a pravidelne konzumovaného čaju pomáhajú naštartovať tvorbu materského mlieka a neskôr zabezpečiť jeho optimálne množstvo a kvalitu. Jeho účinné látky, ktoré sa dostanú do materského mlieka, upokojujú bábätko a zmierňujú koliku. Posilňuje imunitný systém bábätka i matky, podporuje regeneráciu svalov maternice a krvotvorbu, okrem toho priaznivo pôsobí aj na všeobecný stav organizmu. 

Čaj na podporu dojčenia je dostupný v 200 g balení.

Milá Mamička!
Náš Čaj na podporu dojčenia nie je zázračný prípravok, ktorý je riešením na všetky problémy. Za ťažkosťami spojenými s dojčením môže stáť nespočetne veľa rôznych problémov a to isté platí aj pre bolesti bruška u bábätiek. Naše vlastné skúsenosti a množstvo pozitívnych reakcií od našich zákazníkov však ukazuje, že tak dojčiace mamičky, ako aj ich bábätká majú tento mnohostranný a stopercentne prírodný produkt bez aditív veľmi radi a u väčšiny z nich funguje. Preto aj Vám odporúčame, aby ste ho smelo vyskúšali a ak sa Vám niečo nebude pozdávať, pokojne nám čaj pošlite naspäť a my Vám zaplatené peniaze vrátime.
Skúsenosti
Ako pôsobí?
Zloženie
Príprava a konzumácia
Skúsenosti

Prečítajte si, čo hovoria o našom čaji mamičky, ktoré ho už vyskúšali

Uvádzame niekoľko reakcií od mamičiek, ktoré už vyskúšali UKKO Čaj na podporu dojčenia:

(Referencie našich zákazníkov sú jednoznačne pozitívne, ale napriek tomu výsledky nie je možné zaručit, nakoľko sú individuálne.)

Katka S.

Dobrý deň, milý Ukko čaj.

Dozvedela som sa o čaji na dojčenie z fcb pred pôrodom. Teraz vám posielam fotku môjho ranného rituálu, ktorý robím už 10 mesiacov hneď, ako ráno vstaneme s mojím Maxíkom. Čaj pijem každučký deň 1,5 l, synček mal pri narodení 4310 g a je doteraz kojený s prikrmami. Bolesti bruška žiadne, krásne priberanie a nepretržite dojčenie. Ste super, že robíte takú osvetu. Max je naše druhé bábo, ale Váš čaj mi strašne pomohol hlavne v začiatkoch dojčenia, keď bolo treba veľa mlieka. Vynikajúci!!! (Katka).

Aneta

Šťastná maminka - Šťastné miminko

Môj obyčajne-neobyčajný príbeh

Od svojej milovanej sestričky som dostala hneď po pôrode štartovací balíček, v ktorom mi okrem iných užitočných vecí ( predsa dve deti má takže skúsená) mi zabalila i UKKO ČAJ. Vedela som že ten čajík má niečo spoločné s dojčením, ale neprikladala som mu veľkú pozornosť lebo som mala véľa mliečka a nepotrebovala som nič na podporu dojčenia. Po asi 2 mesiacoch dostala malá rastový špurt a tam sa to zlomilo. Mliečka bolo daako málo a ja som dostala veľký stres čo teraz - ako sa napapá, UM nechce ani nevie sať z fľašky...cítila som sa zrazu úplne zle po psychickej stránke- že som zlyhala. Plakala som manželovi že čo budeme robiť a zavolali sme sestre. Tá hneď s chladnou hlavou povedala - "však som ti zabalila do balíčka UKKO ČAJ rýchlo si ho sprav. Uvidíš ako ti pomôže. A tak v slzách a s malou na rukách som poprosila manžela nech ho rýchlo urobí a budeme čakať...vypila som cez 1liter hneď a čakala som. Medzitým sme zaspali a po krátkom spánku som sa zobudila na to že mám tvrdé bolestivé naliate prsia . Od toho večera je Ukko môj najlepší kamarát na každý deň...Vrelo odporúčam. Vlastná skúsenosť ma presvedčila o jeho účinkoch a odporúčam ho každej tehu kamoške aby ho mala doma nachystaný keď príde z nemocnice pre každý prípad.

Michaela

Musím aj ja napísať recenziu, pijem tento čaj len 4 dni, ale už prvý deň bol môj syn spokojnejší večer po vypití litra Ukko čaju na dojčenie. Až som neverila! Pijem denne 1,5 litra a konečne vidieť, že tvorba mlieka sa zvýšila a môj syn je konečne po dojčení krásne pokojný, bez plaču a pokojné spinká :) Chuť čaju je ozaj výborná

Katarína

Milí tím čajíku UKKO! Pri dcérke pred 4 rokmi som o vás ešte nevedela alebo ste ešte neexistovali. S kojením sme sa trápili od začiatku. Dcérka sa nevedela prisať dobre a tak mi v pôrodnici odporučili kojiť ju cez klobúčik ale mne sa mliečko tvorilo málo aj napriek tomu, že som čaje na podporu pila a tak sme sa od začiatku aj dokrmovali lebo bola hladná. Pred 2 mesiacmi sa nám narodil synček, ktorý sa naopak prisal úplne úžasné a tak som si povedala, že zabojujem aj keď sa mi mlieka robilo máličko a prvý týždeň som občas aj musela dokrmiť umelým mliekom. Potom som na Facebooku videla recenzie na váš čajík a neváhala som. Prišiel mi rýchlo a už v pôrodnici som ho začala piť a mlieko sa mi po týždni rozbehlo úplne úžasne a malého už druhý mesiac plne kojím, je spokojný, nebolí ho ani bruško a ja sa veľmi teším z toho, že vďaka vášmu čajíku sme obaja spokojní.

Martina

Následujúce recenzie sme dostali do správy na Facebook-u

Milý tím Ukko čaju. ️ Chcela by som sa vám poďakovať za veľký prínos do nášho života. Mám 3 mesačnú dcérku a keď som pred 2 mesiacmi zahliadla vašu reklamu na FB na čaj podporujúci dojčenie, povedala som si, že za vyskúšanie nič nedám. S dojčením sme sa trápili od narodenia malinkej, museli sme dokrmovať umelým mliečkom. A tak veľmi som chcela dojčiť, nakoľko staršieho syna som s ťažkosťami a prikrmovaním len 6 týždňov dokázala dojčiť. Nečakala som obrovské zázraky, lebo som už všelijaké podporné čaje a vitamíny vyskúšala. Ale zázrak prišiel. Vaša čajová zmes mi tak zachutila, že každodenný rituál sa mi stal "závislosťou" a v neposlednom rade mám dostatok mliečka a dcérka je to najspokojnejšie bábätko, bez problémov s kolikami, či krvou v stolici, s čím sme zo začiatku bojovali. A ja som tiež najspokojnejšia a najvyrovnanejšia maminka v okolí. ĎAKUKEME ešte raz! MILUJEME váš čajík a s radosťou ho budem ešte dlho kupovať a vychutnávať si ho každý deň.

Katarina

Klára

Miruska

Dobrý deň!

Chcem vám poďakovať za váš čajík.Každý deň pijem 1,5litra Začala som ho piť keď som mala pocit, že moje mliečko už nestačí cez deň no stačí Je spoločník aj doma aj na cesty.

Silvia

Nedá mi to nenapísať vám. Váš čaj na dojčenie je chuťovo i účinkom priam zázrak! Prvý mesiac po pôrode bol neskutočne náročný, plný plaču, zúfalstva, vyčerpanosti najmä kvôli nefungujúcemu dojčeniu. Laktácia sa rozbehla snáď až na piaty deň ???? Dcérka nikdy nebola spokojná po dojčení, zdalo sa mi že jej moje mliečko nestačí. Tak sme siahli po fľaške a dokrmovali umelým mliekom. Lenže ja som bola odhodlaná ju dojčiť, tak som začala užívať všetko možné na podporu tvorby mlieka - senovku, benedikt, vineu, hroznovú šťavu, meltu... vypila som litre rôznych čajov na dojčenie a stále to nebolo ono.

Spolu s dcérou som plakala už aj ja. Nadávala som a preklínala celé dojčenie, mala som sto chutí s tým skončiť a prestať sa trápiť. Asi po mesiaci som na fcb uvidela reklamu na ukko čaj na dojčenie a po prečítaní mnohých pozitívnych recenzií som si povedala, že tomu dám ešte šancu.

Neviem, či to bolo tým čajom alebo to chcelo jednoducho iba čas, ale po pravidelnom pití 3x za deň som začala cítiť, že prsia su viac naliate, malá saje ako o dušu, pekne priberá (tuším až moc ), netrápia nás vôbec žiadne bolesti bruška, ja si užívam každú jednu šálku teplého čaju, bez neho si už ani deň neviem predstaviť a obe strany sú spokojné :))) Ďakujeme

Ako pôsobí?

Ako pomáha Čaj na podporu dojčenia?

Darovať život a prvýkrát držať v náručí krehké bábätko, ktoré rástlo v našom tele počas 9 mesiacov je jedným z najúžasnejších zážitkov v živote ženy. Je teda úplne samozrejmé, že by sme mu chceli dať všetko a zo všetkého len to najlepšie.

Preto sme vyvinuli UKKO Čaj na podporu dojčenia, aby Vaše bábätko dostávalo hneď po narodení materské mlieko v optimálnom množstve a kvalite a aby ste aj Vy mohli zostať silná a zdravá.

Viac ako len čaj na tvorbu mlieka

Oveľa viac. Čajov na tvorbu mlieka je veľa druhov, väčšinou obsahujú rascu, fenikel a aníz a sú skvelé na zvýšenie tvorby mlieka. My sme sa preto chceli posunúť ďalej a vyvinúť nový typ čaju. Naším cieľom bolo zostaviť komplexnú čajovú zmes, ktorá popri podpore tvorby mlieka posilní aj imunitu mamičky a bábätka, zmierni (prirodzené) koliky, podporí tvorbu krvi, respektíve bude priaznivo pôsobiť na všeobecný stav ich organizmov.

Prečo je táto komplexná podpora taká dôležitá?

Jednak preto, lebo trojuholník tehotenstvo + pôrod + dojčenie nesmierne zaťaží organizmus matky, vyčerpá jeho zásoby, preto je potrebné doplniť tie životne dôležité látky, ktoré organizmus nedokáže sám produkovať, ale sú dôležité pre bábätko i pre mamičku. Na druhej strane pôrod so sebou prináša značnú stratu krvi, v dôsledku čoho môže vzniknúť nedostatok železa, preto je dobré, ak organizmu pomôžeme s tvorbou krvi a dopĺňaním železa. Okrem toho materské mlieko pomáha nielen v budovaní imunity bábätka, ale zohráva kľúčovú úlohu aj vo vývine jeho tráviaceho systému, preto je podpora v tomto smere užitočná pre zmiernenie bolestí bruška.

Preberme si prospešné účinky čaju:

Podporuje tvorbu mlieka

Čaj na podporu dojčenia vďaka obsahu anízu pomáha naštartovať tvorbu mlieka, podporuje množstvo tvorby mlieka a neskôr aj tvorbu materského mlieka v optimálnom množstve a kvalite. Samotným pitným režimom (denne sa odporúča poldruha litra tekutín) tiež prispejete k tvorbe potrebného množstva materského mlieka.

Pitie čaju teda naštartuje podporu tvorby mlieka, ale je dobré vedieť, že tvorbu mlieka v najväčšej miere ovplyvňuje samotné bábätko saním, čiže dotykom úst a vyvíjaním sacej sily, ktorá sa rôznymi prístrojmi napodobňuje iba veľmi ťažko. Dokonca ak nie je v prsníkoch dostatočné množstvo mlieka, aj počas samotného dojčenia sa dokáže dodatočne tvoriť ďalšie mlieko. Preto je dôležité, aby ste bábätko prikladali k prsníku (podľa možnosti k obom) pri každom kŕmení aj v prípade, že občas je to veru proces vyžadujúci si veľa trpezlivosti.

Upokojuje bábätko

Je to veľmi užitočná vlastnosť, pretože tráviace procesy sa saním naštartujú (ako u dospelých žuvaním), čo môže byť u malých bábätiek sprevádzané kŕčmi.

Okrem toho pokojné bábätko ľahšie pije mliečko, takže dokáže prijať viac materského mlieka, čo vedie k dlhšiemu spánku, vďaka čomu si aj mamička môže lepšie oddýchnuť, získať viac času pre tvorbu ďalšieho mliečka a regenerovať sa do ďalšieho kŕmenia. Nehovoriac o tom, že pokojné bábätko nepije tak hltavo, tým pádom neprehltne toľko vzduchu a tým sa zabráni aj kolikám spôsobeným vzduchovými bublinkami.

Zmierňuje bolesti bruška

Keďže náš čaj je založený na synergii medzi bylinkami, nemuseli sme doň pridávať “klasické” bylinky podporujúce tvorbu mlieka, ako napríklad fenikel, ktorý mnohým bábätkám spôsobuje bolesti bruška. Náš čaj môže dokonca cez materské mlieko dodať bábätku látky, ktoré výborne zmierňujú črevné kŕče, pomáhajú v tvorbe enzýmov, respektíve prispievajú k tvorbe správnej črevnej flóry.

Čiže pitie čaju zlepšuje trávenie bábätka, zmierňuje nadúvanie, črevné kŕče a tým pádom aj riziko bolestí bruška.

Je to potrebné preto, lebo tráviaci systém novorodencov ešte nie je úplne vyvinutý, preto aj materské mlieko dokáže stráviť spočiatku iba čiastočne. To môže viesť k procesom kvasenia, počas ktorých sa tvoria plyny, ktoré môžu spôsobiť nadúvanie, kŕče a bolesti bruška. Niektoré bábätká sú na to náchylné, niektoré menej, v každom prípade je prospešné, ak dodáme organizmu látky zmierňujúce kŕče a podporíme tým aktivitu tráviacich enzýmov. Pomáhajú v tom napríklad účinné látky kôpru a anízových semien.

Posilňuje imunitu

Pravidelným pitím UKKO Čaju na podporu dojčenia sa zabezpečí priebežné dopĺňanie životne dôležitých minerálov do tela matky, takže organizmus zaťažený dojčením zostáva silný, zdravý a aktívny.

My ženy sme “postavené” tak, aby sme dokázali nášmu dieťatku zabezpečiť od prvého okamihu jeho prenatálneho vývinu až po posledný deň dojčenia zo svojho organizmu to najlepšie a nezáleží na tom, za akú cenu. Čiže od okamihu otehotnenia slúžite svojmu bábätku, ktoré sa vyvíja vo Vašom tele, a to až dovtedy, kým trvá dojčenie. Keď je to potrebné, Váš organizmus vyčerpá všetky možné dostupné zdroje v záujme optimálneho kŕmenia bábätka, nech ide o “kŕmenie” cez pupočnú šnúru, či o kŕmenie materským mliekom.

Materské mlieko je nesmierne zložitá výživa, ktorej presné zloženie sa podľa najnovších výskumov môže meniť pri každom dojčení podľa toho, čo bábätko práve potrebuje. Je však isté, že materské mlieko je bohaté na minerálne látky, stopové prvky a vitamíny, ktoré sú samozrejme čerpané zo zásob matky.

Bez dopĺňania môže ich nedostatok viesť k nežiaducim problémom, ako sú napríklad únava a z toho vyplývajúca podráždenosť, lámajúce sa nechty a končeky vlasov, vypadávanie vlasov, anémia (chudokrvnosť), nedostatok železa, praskajúce cievy, rýchlo sa kaziace zuby a iné.

Preto je dôležité, aby ste si vyčerpané zásoby minerálnych látok, vitamínov a stopových prvkov dopĺňali v záujme sily a zdravia oboch organizmov.

Nový výskum: Výskumníci kalifornskej univerzity Barkley preukázali (výsledky výskumu tu), že materské mlieko obsahuje prospešné mikróby, ktoré podporujú trávenie novorodencov, respektíve súčasne aj také protilátky, ktoré podporujú to, aby organizmus bábätka dokázal tieto mikróby prijať. Je možno ešte prekvapujúcejšie, že materským mliekom dostávame do tela bábätka aj látky, ktoré neslúžia priamo bábätku, ale podporujú baktérie rozkladajúce v črevách živiny. Čiže materským mliekom nekŕmite iba svoje bábätko, ale aj mikroskopické organizmy, ktoré v ňom žijú!

Podporuje regeneráciu po pôrode

Čaj pomáha posilniť organizmus matky zaťažený stratou krvi a energie počas pôrodu. Jeho účinné látky podporujú stiahnutie maternice do pôvodného stavu, regeneráciu svalov maternice po pôrode, cvikla pomáha v tvorbe krvi a dopĺňa nedostatok železa spôsobený výraznou stratou krvi. Okrem toho účinné látky nachádzajúce sa v čaji priaznivo pôsobia aj na imunitný systém a všeobecný stav organizmu.

UKKO Čaj na podporu dojčenia je teda osožný z mnohých hľadísk, preto ho odporúčame piť odo dňa pôrodu až do posledného dňa dojčenia v záujme optimálneho množstva a kvality materského mlieka, respektíve zachovania zdravia mamičky.

UKKO Čaj na podporu dojčenia je výživový doplnok, nenahrádza potrebnú lekársku liečbu! V prípade alergie na ktorúkoľvek zložku sa pitie čaju neodporúča, respektíve ak pravidelne užívate lieky alebo máte predpísanú dlhodobú liečbu, pred objednaním čaju sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Čaj na podporu dojčenia nie je čaj pre bábätká, môže ho piť výlučne mamička, bábätku sa nesmie podávať. Účinné látky čaju sa v organizme matky vylúčia do materského mlieka a spolu s materským mliekom sa dostávajú do organizmu bábätka.

Zloženie

Prírodné zložky UKKO Čaju na podporu dojčenia

Do tejto jedinečnej čajovej zmesi sme vybrali také prírodné liečivé bylinkové zložky, ktoré vďaka synergii vznikajúcej medzi ich účinnými látkami vyvíjajú komplexný účinok, najvzájom sa podporujú, dopĺňajú a prospešne posilňujú, podporujúc tým tvorbu materského mlieka v optimálnom množstve a kvalite a cez materské mlieko upokojujú bábätko a posilňujú organizmus mamičky i bábätka.

Keďže tajomstvo účinnosti nášho čaju tkvie v už spomínanej synergii, nemuseli sme pridávať bylinky, ktoré inak podporujú naštartovanie tvorby materského mlieka, ako sú napríklad rasca alebo fenikel, na ktoré je však žalúdok bábätka často citlivý a môžu tak spôsobiť bolesti bruška.

V našom Čaji na podporu dojčenia (podobne ako pri ostatných našich čajoch) sme použili výlučne liečivky, ktorých dlhodobé užívanie je úplne bez rizík. Napriek tomu je tento čaj mimoriadne účinný v tvorbe mlieka a krvi, upokojuje bábätko, posilňuje jeho tráviacu sústavu a dopĺňaním potrebných živín posilňuje organizmus matky vyčerpaný pôrodom a dojčením.

Kvalitný, 100% prírodný produkt

UKKO Čaj na podporu dojčenia je produkt prémiovej kvality vyrábaný pod odborným dohľadom z najkvalitnejších prírodných liečivých rastlín. Špecifickú pozornosť venujeme čistote rastlín, preto suroviny do čaju nakupujeme iba z overených a kontrolovaných zdrojov, takže vieme zaručiť od pestovania až po balenie, že počas skladovania, prepravy a výroby neprišli do kontaktu s cudzími látkami.

Čaj na podporu dojčenia je 100%-ne prírodný produkt, neobsahuje alergény alebo nečistoty, respektíve pridané arómy alebo iné prídavné látky, preto jeho užívanie nespôsobuje nepríjemné žalúdočné ťažkosti.

Liečivé rastlinné zložky

Rooibos

Účinné látky: minerálne látky, antioxidanty

  • Rooibos má svoje miesto v čaji vďaka tomu, že uvoľňuje kŕče, podporuje trávenie a má vysoký obsah minerálnych látok. Pôsobí protizápalovo a antialergicky, okrem toho zmierňuje bolesti hlavy, príznaky astmy a sennej nádchy a v neposlednom rade má priaznivé účinky aj na spánok. Z hľadiska bábätka aj mamičky je dôležité, že neobsahuje teín (ako kofeín v čaji).
Anízové semienka

Účinné látky: esenciálne oleje, deriváty kyseliny škoricovej, beta-sitosterol, stigmasitosterol, mastné oleje, bielkoviny, uhľohydráty

  • Anízové semienka zvyšujú tvorbu mlieka a upokojujú (nie ako sedatíva) bábätko. Okrem toho sú antibakteriálne, uvoľňujú kŕče, zlepšujú chuť do jedla a posilňujú žalúdok, zmierňujú kŕče spôsobené plynmi v črevách, bolesti, zápchu a zastavujú hnilobné procesy v hrubom čreve.
Jablčná vláknina

Účinné látky: vitamíny, minerálne látky, vápnik, horčík, zinok, mangán, pektín

  • Jablká sú výborným zdrojom antioxidantov, hlavne v šupke sa nachádzajú takéto zlúčeniny a okrem toho sú bohaté aj na minerálne látky. Z ovocia majú jablká najvyšší obsah pektínu, vďaka čomu môžu znížiť hladinu cholesterolu v krvi a priaznivo pôsobia na trávenie, regulujú činnosť obličiek a pečene. Upokojujú nervy a zmierňujú stres.
Cvikla

Účinné látky: vitamíny B9, A, B, C (v horúcom čaji sa vitamín C neuplatní), draslík, antioxidanty

  • Cvikla vďaka vitamínu B9 podporuje tvorbu krvi, čo je dôležité hlavne po výraznej strate krvi po pôrode. Cvikla má vysoký obsah vitamínov a minerálnych látok, je bohatá hlavne na draslík, vďaka ktorému pôsobí močopudne. Má aj vysoký obsah vitamínov A, B a C, vďaka ktorým je významným zdrojom antioxidantov. Pomáha nastoliť acidobazickú rovnováhu organizmu a podporuje činnosť pečene.
Kôprová vňať

Účinné látky: esenciálne oleje, mastné oleje, proteín, vitamíny, flavonoidy

  • Kôprová vňať podporuje tvorbu mlieka, zmierňuje nadúvanie a kŕčovité bolesti brucha, respektíve upokojuje, zmierňuje bolesti a znižuje hladinu cukru v krvi. Okrem toho kôprová vňať upokojením hladkého svalstva podporuje trávenie a vďaka obsahu esenciálnych olejov výborne zmierňuje črevné kŕče u bábätiek (jedna z hlavných príčin problému bábätiek s bolesťami bruška), a to bez vedľajších účinkov.
Príprava a konzumácia

Príprava a konzumácia čaj

Odporúčaná pravidelná denná dávka pre pitie Čaju na podporu dojčenia je 1,5 litra. Čaj sa odporúča piť odo dňa pôrodu až do posledného dňa dojčenia. Pravidelným pitím Čaju na podporu dojčenia sa zabezpečí potrebné množstvo materského mlieka optimálnej kvality, prostredníctvom účinných látok v materskom mlieku sa zmiernia bolesti bruška bábätka a prispieva k zachovaniu zdravia a odolnosti organizmu mamičky.

Čaj na podporu dojčenia nie je čaj pre bábätká, môže ho piť výlučne mamička, bábätku sa nesmie podávať. Účinné látky čaju sa v organizme matky vylúčia do materského mlieka a spolu s materským mliekom sa dostávajú do organizmu bábätka.

Príprava čaju

Odporúčaná dávka Čaju na podporu dojčenia je 1,5 litra denne.

V rýchlovarnej kanvici alebo na sporáku (len nie v mikrovlnke) vodu privedieme do varu a následne trošku necháme chladnúť. Ideálna teplota vody na prípravu Čaju na podporu dojčenia je približne 80 °C. Netreba sa zľaknúť, asi nikto nechodí s teplomerom vo vrecku celý deň a ani ho nepotrebujeme. Ak po zovretí vodu odstavíme, vypneme zdroj tepla a potom začneme pripravovať čaj, voda vychladne presne na teplotu 80℃, kým ideme čajovú zmes zalievať :)

Na hrnček (500 ml) čaju postačí vrchovatá lyžička čajovej zmesi (2 -2,5 g). Zvyšovaním množstva čajovej zmesi nedosiahneme viditeľne lepší efekt, keďže účinnosť čajovej zmesi oproti jednozložkovým bylinkovým čajom je viacnásobne vyššia (vďaka synergii medzi účinnými látkami jednotlivých byliniek), preto nie je potrebné odporúčané množstvo zvyšovať.

Čajovú zmes nasypeme do čajového sitka (môže to byť papierový filter alebo iné sitko na čaj, ale kovové pomôcky neodporúčame), potom pomaly zalejeme vodou správnej teploty. Čaj je chutný aj takto na prírodno, ale ak si ho chcete osladiť, podľa možnosti používajte med. Keď je hotový, zakryte ho pokrievkou, aby teplota ani prírodné arómy príliš rýchlo nevyprchali, počkajte 10 - 15 minút a následne ho môžete piť.

Pravidelné pitie správne pripraveného UKKO Čaju na podporu dojčenia prispieva k tvorbe materského mlieka v optimálnom množstve a kvalite, cez materské mlieko upokojuje bábätko a zmierňuje bolesti bruška, uvoľňuje kŕče, dopĺňa potrebné minerálne látky, stopové prvky, antioxidanty a iné mikroživiny do tela matky, ktoré prispievajú k zachovaniu jej zdravia a sily, respektíve k zlepšeniu všeobecného stavu organizmu.

heureka.sk