Čaj na dojčenie

Čaj na dojčenie

Hmotnosť:
200 g/ks
EAN číslo:
014

Čaj na podporu dojčenia pomôže vytvoriť správne množstvo a kvalitu materského mlieka, podporí zdravý vývoj Vášho dieťaťa, pričom aj Vy zostanete silná a aj Váš organizmus zostane v rovnováhe.

Cena s dph:
12
Jednotková cena: 60 €/kg

Čaj na podporu dojčenia pre zdravie bábätka a silnú a vyrovnanú mamičku.

[Neobsahuje rascu, fenikel ani arómy!]

Pitím UKKO Čaju na podporu dojčenia môžete prirodzeným spôsobom zabezpečiť dostatočné množstvo kvalitného materského mlieka a zdravý vývin Vášho bábätka, pričom aj Vy sama zostanete silná a vyrovnaná. Náš čaj na podporu dojčenia je účinnou zmesou starostlivo vyberaných byliniek, ktoré spoločne prostredníctvom správne pripraveného a pravidelne konzumovaného čaju pomáhajú naštartovať tvorbu materského mlieka a neskôr zabezpečiť jeho optimálne množstvo a kvalitu. Jeho účinné látky, ktoré sa dostanú do materského mlieka, upokojujú bábätko a zmierňujú koliku. Posilňuje imunitný systém bábätka i matky, podporuje regeneráciu svalov maternice a krvotvorbu, okrem toho priaznivo pôsobí aj na všeobecný stav organizmu. 

Čaj na podporu dojčenia je dostupný v 200 g balení.

Milá Mamička!
Náš Čaj na podporu dojčenia nie je zázračný prípravok, ktorý je riešením na všetky problémy. Za ťažkosťami spojenými s dojčením môže stáť nespočetne veľa rôznych problémov a to isté platí aj pre bolesti bruška u bábätiek. Naše vlastné skúsenosti a množstvo pozitívnych reakcií od našich zákazníkov však ukazuje, že tak dojčiace mamičky, ako aj ich bábätká majú tento mnohostranný a stopercentne prírodný produkt bez aditív veľmi radi a u väčšiny z nich funguje. Preto aj Vám odporúčame, aby ste ho smelo vyskúšali a ak sa Vám niečo nebude pozdávať, pokojne nám čaj pošlite naspäť a my Vám zaplatené peniaze vrátime.
Ako pôsobí?
Skúsenosti
Zloženie
Príprava a konzumácia
Ako pôsobí?

Ako pomáha Čaj na podporu dojčenia?

Darovať život a prvýkrát držať v náručí krehké bábätko, ktoré rástlo v našom tele počas 9 mesiacov je jedným z najúžasnejších zážitkov v živote ženy. Je teda úplne samozrejmé, že by sme mu chceli dať všetko a zo všetkého len to najlepšie.

Preto sme vyvinuli UKKO Čaj na podporu dojčenia, aby Vaše bábätko dostávalo hneď po narodení materské mlieko v optimálnom množstve a kvalite a aby ste aj Vy mohli zostať silná a zdravá.

Viac ako len čaj na tvorbu mlieka

Oveľa viac. Čajov na tvorbu mlieka je veľa druhov, väčšinou obsahujú rascu, fenikel a aníz a sú skvelé na zvýšenie tvorby mlieka. My sme sa preto chceli posunúť ďalej a vyvinúť nový typ čaju. Naším cieľom bolo zostaviť komplexnú čajovú zmes, ktorá popri podpore tvorby mlieka posilní aj imunitu mamičky a bábätka, zmierni (prirodzené) koliky, podporí tvorbu krvi, respektíve bude priaznivo pôsobiť na všeobecný stav ich organizmov.

Prečo je táto komplexná podpora taká dôležitá?

Jednak preto, lebo trojuholník tehotenstvo + pôrod + dojčenie nesmierne zaťaží organizmus matky, vyčerpá jeho zásoby, preto je potrebné doplniť tie životne dôležité látky, ktoré organizmus nedokáže sám produkovať, ale sú dôležité pre bábätko i pre mamičku. Na druhej strane pôrod so sebou prináša značnú stratu krvi, v dôsledku čoho môže vzniknúť nedostatok železa, preto je dobré, ak organizmu pomôžeme s tvorbou krvi a dopĺňaním železa. Okrem toho materské mlieko pomáha nielen v budovaní imunity bábätka, ale zohráva kľúčovú úlohu aj vo vývine jeho tráviaceho systému, preto je podpora v tomto smere užitočná pre zmiernenie bolestí bruška.

Preberme si prospešné účinky čaju:

Podporuje tvorbu mlieka

Čaj na podporu dojčenia vďaka obsahu anízu pomáha naštartovať tvorbu mlieka, podporuje množstvo tvorby mlieka a neskôr aj tvorbu materského mlieka v optimálnom množstve a kvalite. Samotným pitným režimom (denne sa odporúča poldruha litra tekutín) tiež prispejete k tvorbe potrebného množstva materského mlieka.

Pitie čaju teda naštartuje podporu tvorby mlieka, ale je dobré vedieť, že tvorbu mlieka v najväčšej miere ovplyvňuje samotné bábätko saním, čiže dotykom úst a vyvíjaním sacej sily, ktorá sa rôznymi prístrojmi napodobňuje iba veľmi ťažko. Dokonca ak nie je v prsníkoch dostatočné množstvo mlieka, aj počas samotného dojčenia sa dokáže dodatočne tvoriť ďalšie mlieko. Preto je dôležité, aby ste bábätko prikladali k prsníku (podľa možnosti k obom) pri každom kŕmení aj v prípade, že občas je to veru proces vyžadujúci si veľa trpezlivosti.

Upokojuje bábätko

Je to veľmi užitočná vlastnosť, pretože tráviace procesy sa saním naštartujú (ako u dospelých žuvaním), čo môže byť u malých bábätiek sprevádzané kŕčmi.

Okrem toho pokojné bábätko ľahšie pije mliečko, takže dokáže prijať viac materského mlieka, čo vedie k dlhšiemu spánku, vďaka čomu si aj mamička môže lepšie oddýchnuť, získať viac času pre tvorbu ďalšieho mliečka a regenerovať sa do ďalšieho kŕmenia. Nehovoriac o tom, že pokojné bábätko nepije tak hltavo, tým pádom neprehltne toľko vzduchu a tým sa zabráni aj kolikám spôsobeným vzduchovými bublinkami.

Zmierňuje bolesti bruška

Keďže náš čaj je založený na synergii medzi bylinkami, nemuseli sme doň pridávať “klasické” bylinky podporujúce tvorbu mlieka, ako napríklad fenikel, ktorý mnohým bábätkám spôsobuje bolesti bruška. Náš čaj môže dokonca cez materské mlieko dodať bábätku látky, ktoré výborne zmierňujú črevné kŕče, pomáhajú v tvorbe enzýmov, respektíve prispievajú k tvorbe správnej črevnej flóry.

Čiže pitie čaju zlepšuje trávenie bábätka, zmierňuje nadúvanie, črevné kŕče a tým pádom aj riziko bolestí bruška.

Je to potrebné preto, lebo tráviaci systém novorodencov ešte nie je úplne vyvinutý, preto aj materské mlieko dokáže stráviť spočiatku iba čiastočne. To môže viesť k procesom kvasenia, počas ktorých sa tvoria plyny, ktoré môžu spôsobiť nadúvanie, kŕče a bolesti bruška. Niektoré bábätká sú na to náchylné, niektoré menej, v každom prípade je prospešné, ak dodáme organizmu látky zmierňujúce kŕče a podporíme tým aktivitu tráviacich enzýmov. Pomáhajú v tom napríklad účinné látky kôpru a anízových semien.

Posilňuje imunitu

Pravidelným pitím UKKO Čaju na podporu dojčenia sa zabezpečí priebežné dopĺňanie životne dôležitých minerálov do tela matky, takže organizmus zaťažený dojčením zostáva silný, zdravý a aktívny.

My ženy sme “postavené” tak, aby sme dokázali nášmu dieťatku zabezpečiť od prvého okamihu jeho prenatálneho vývinu až po posledný deň dojčenia zo svojho organizmu to najlepšie a nezáleží na tom, za akú cenu. Čiže od okamihu otehotnenia slúžite svojmu bábätku, ktoré sa vyvíja vo Vašom tele, a to až dovtedy, kým trvá dojčenie. Keď je to potrebné, Váš organizmus vyčerpá všetky možné dostupné zdroje v záujme optimálneho kŕmenia bábätka, nech ide o “kŕmenie” cez pupočnú šnúru, či o kŕmenie materským mliekom.

Materské mlieko je nesmierne zložitá výživa, ktorej presné zloženie sa podľa najnovších výskumov môže meniť pri každom dojčení podľa toho, čo bábätko práve potrebuje. Je však isté, že materské mlieko je bohaté na minerálne látky, stopové prvky a vitamíny, ktoré sú samozrejme čerpané zo zásob matky.

Bez dopĺňania môže ich nedostatok viesť k nežiaducim problémom, ako sú napríklad únava a z toho vyplývajúca podráždenosť, lámajúce sa nechty a končeky vlasov, vypadávanie vlasov, anémia (chudokrvnosť), nedostatok železa, praskajúce cievy, rýchlo sa kaziace zuby a iné.

Preto je dôležité, aby ste si vyčerpané zásoby minerálnych látok, vitamínov a stopových prvkov dopĺňali v záujme sily a zdravia oboch organizmov.

Nový výskum: Výskumníci kalifornskej univerzity Barkley preukázali (výsledky výskumu tu), že materské mlieko obsahuje prospešné mikróby, ktoré podporujú trávenie novorodencov, respektíve súčasne aj také protilátky, ktoré podporujú to, aby organizmus bábätka dokázal tieto mikróby prijať. Je možno ešte prekvapujúcejšie, že materským mliekom dostávame do tela bábätka aj látky, ktoré neslúžia priamo bábätku, ale podporujú baktérie rozkladajúce v črevách živiny. Čiže materským mliekom nekŕmite iba svoje bábätko, ale aj mikroskopické organizmy, ktoré v ňom žijú!

Podporuje regeneráciu po pôrode

Čaj pomáha posilniť organizmus matky zaťažený stratou krvi a energie počas pôrodu. Jeho účinné látky podporujú stiahnutie maternice do pôvodného stavu, regeneráciu svalov maternice po pôrode, cvikla pomáha v tvorbe krvi a dopĺňa nedostatok železa spôsobený výraznou stratou krvi. Okrem toho účinné látky nachádzajúce sa v čaji priaznivo pôsobia aj na imunitný systém a všeobecný stav organizmu.

UKKO Čaj na podporu dojčenia je teda osožný z mnohých hľadísk, preto ho odporúčame piť odo dňa pôrodu až do posledného dňa dojčenia v záujme optimálneho množstva a kvality materského mlieka, respektíve zachovania zdravia mamičky.

UKKO Čaj na podporu dojčenia je výživový doplnok, nenahrádza potrebnú lekársku liečbu! V prípade alergie na ktorúkoľvek zložku sa pitie čaju neodporúča, respektíve ak pravidelne užívate lieky alebo máte predpísanú dlhodobú liečbu, pred objednaním čaju sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Čaj na podporu dojčenia nie je čaj pre bábätká, môže ho piť výlučne mamička, bábätku sa nesmie podávať. Účinné látky čaju sa v organizme matky vylúčia do materského mlieka a spolu s materským mliekom sa dostávajú do organizmu bábätka.

Skúsenosti

Prečítajte si, čo hovoria o našom čaji mamičky, ktoré ho už vyskúšali

Uvádzame niekoľko reakcií od mamičiek, ktoré už vyskúšali UKKO Čaj na podporu dojčenia:

(Referencie našich zákazníkov sú jednoznačne pozitívne, ale napriek tomu výsledky nie je možné zaručit, nakoľko sú individuálne.)

Martina

Následujúce recenzie sme dostali do správy na Facebook-u

Milý tím Ukko čaju. ️ Chcela by som sa vám poďakovať za veľký prínos do nášho života. Mám 3 mesačnú dcérku a keď som pred 2 mesiacmi zahliadla vašu reklamu na FB na čaj podporujúci dojčenie, povedala som si, že za vyskúšanie nič nedám. S dojčením sme sa trápili od narodenia malinkej, museli sme dokrmovať umelým mliečkom. A tak veľmi som chcela dojčiť, nakoľko staršieho syna som s ťažkosťami a prikrmovaním len 6 týždňov dokázala dojčiť. Nečakala som obrovské zázraky, lebo som už všelijaké podporné čaje a vitamíny vyskúšala. Ale zázrak prišiel. Vaša čajová zmes mi tak zachutila, že každodenný rituál sa mi stal "závislosťou" a v neposlednom rade mám dostatok mliečka a dcérka je to najspokojnejšie bábätko, bez problémov s kolikami, či krvou v stolici, s čím sme zo začiatku bojovali. A ja som tiež najspokojnejšia a najvyrovnanejšia maminka v okolí. ĎAKUKEME ešte raz! MILUJEME váš čajík a s radosťou ho budem ešte dlho kupovať a vychutnávať si ho každý deň.

Katarina

Klára

Nikoleta M.

Pekný deň prajem!

Moje dvojičky majú 8 týždňov a čaj pijem 4 týždne. Začala som ho piť preto, lebo sa mi dobre čítalo, aké pozitívne účinky sa o ňom písali, napríklad v súvislosti s bolesťami bruška bábätiek, čo sa u nás začalo práve vtedy a tiež pre regeneráciu mojej chudokrvnosti, potom sme si ho objednali a veľmi mi chutí, má veľmi zaujímavú chuť a podľa mňa je naozaj účinný proti bolestiam bruška a mám aj dosť mlieka. Podľa mňa čaj dosť pomáha aj mne v regenerácii. Čoskoro sa mi minie, určite si ho objednám znova. :)

Nikoleta M.
Gabika

Rada by som sa s Vami podelila o svoje skúsenosti s UKKO Čajom na podporu dojčenia: Najväčšou obavou každej čerstvej mamičky určite je to, či bude vedieť kŕmiť svoje bábätko svojím materským mliekom. O výhodách materského mlieka sa veľa píše a ja som určite v každom prípade za to, aby sa ním bábätko kŕmilo čo najdlhšie. Keď už v prvých dňoch cítime, že nebudeme mať dosť mliečka, nevzdávajme sa ihneď, veď toto by bolo to jednoduchšie riešenie. Dnes sú už dostupné viaceré čaje podporujúce tvorbu mlieka, takže si z nich môžeme vyberať. Aj sa som tak urobila. Nevedela som, či budem mať dosť mlieka, ale veľmi som to chcela, verila som a vyskúšala som rôzne takéto čaje. Žiaľ, kvôli ich obsahu bolo moje dieťatko často nepokojné a aj detská sestra mi odporučila na určitý čas prestať s dojčením. Vtedy som natrafila na UKKO čaj. Pravdupovediac, vtedy som tento rad produktov ešte nepozala, o ostatných som už počula, preto som vyskúšala tie. Povedala som si, že to stojí za to vyskúšať a objednala som si jedno balenie. Začala som ho piť a dodnes ho pijem viackrát denne a cítim, že mám viac mlieka, bábätko je pokojnejšie a ani bruško ho nebolí tak často ako predtým. Odvtedy som “závislá”, vypila som už viac balení. Mne aj chuťovo veľmi vyhovuje, pijem ho s medom, ale niekedy mi padne dobre aj len tak neochutený. Teraz začíname 5. mesiac a s tvorbou mlieka nemám žiadne problémy a dúfam, že nejaký čaj ani nebudem mať. Samozrejme Vám neviem dokázať, že iba vďaka čaju sa u mňa zvýšila tvorba mlieka, ale kombinácia mojej viery, vôle a čaju ma asi priviedla k tomu, že dnes sa už vôbec nebojím, a to ani tak, že pravidelne 4-5-krát za týždeň športujem.

Čaj vrelo odporúčam každej mamičke, vyskúšajte ho, mňa nesklamal!

Gabika, mamička 4-mesačného bábätka
Miriam

Pijem ho 2 mesiace, je veľmi úsporný, aj keď si doprajem poctivú dávku. Ja som čaj začala piť ihneď, verila som v jeho priaznivé účinky.

Keď ho pijem, mliečko je bábätku k dispozícii oveľa skôr. Myslím si, že priaznivo pôsobí aj na bruško môjho bábätka, menej ho bolí. Plusom je, že aj mne dodáva vitamíny. Keď som ho 3 dni nepila, všimla som si, že moje bábätko viac plakalo, možno práve kvôli bolestiam bruška.

Je to vynikajúci čaj, je oveľa účinnejší než porciované z obchodu. Vrelo ho odporúčam každej mamičke, ktorá ešte váha!!!!!! Mne sa osvedčil.

Miroslava J.

Po narodení môjho tretieho dieťatka som chcela piť nejaký čaj na tvorbu mlieka. Jednak kvôli pitmému režimu a na druhej strane aby som mala určite viac mlieka dlhodobo. Vyskúšala som už viacero čajov, dokonca aj kapsuly. Niečo však stále nesedelo. Niektoré hrozne chutili. Iné som dlhodobo a pravidelne každý deň proste nemohla piť, akokoľvek som sa premáhala. Ďalšie neprospievali brušku bábätka, zatiaľ čo pri ďalšom trpel zas môj žalúdok. Vtedy som si povedala, že sa zahĺbim do témy a zostavím si svoj vlastný čaj, keďže mám rada liečivé bylinky. Takto som napokon našla Ukko čaj vyslovene na podporu dojčenia. Nemám čo stratiť, maximálne cenu, pomyslela som si a objednala som si ho. Cena sa mi zdala trošku vysoká, takže som si objednala aj ďalšie veci, aby sa to viac oplatilo. Lipový a šípkový čaj, ktoré doslova milujem, papierové filtre na sypané čaje a mysliac na budúcnosť aj čaj na chudnutie. Zásielku mi doručili veľmi rýchlo a žasla som nad tým, aký veľký balík som dostala. Nepredstavujte si žiadne malé balíčky čaju, ale rozmerné. Teraz ho pijem tretí mesiac každý deň a ešte stále sa úplne neminul.

Či vidím výsledky? Áno, svoje dieťatko ešte stále kŕmim hlavne materským mliekom. Okrem toho ho nebolelo bruško a ani mňa. Čaj je chutný studený i teplý. Viem, materské mlieko je aj otázkou šťastia a výdrže, ale podľa mňa v tom zohráva svoju úlohu aj čaj.

D. Júlia

Dojčím svoje tretie dieťa. Vyskúšala som už niekoľko čajov pre dojčiace mamičky. Každá mamička sa obáva, či bude mať dosť mlieka. Pila som už aj iné čaje podporujúce dojčenie, ale necítila som žiadne výraznejšie účinky.

S reklamou na UKKO čaj som sa stretla na Facebooku. Niekto ju zdieľal. Povedala som si teda, že ho vyskúšam. Po prvé, objednávanie prebehlo veľmi rýchlo, rovnako ako aj doručenie. Bola som plná zvedavého očakávania.

Keď ho pijem (pretože ho nepijem každý deň, iba každý druhý deň), rýchlejšie sa môj synček nasýti. Cítim jeho pozitívne účinky, viem si odsať viac mlieka a môj synček má menej kŕčov. Čaj má výbornú chuť, ja si ho ochucujem iba citrónovou šťavou.

S vďakou: Júlia D.
Silvia H

Milý tím UKKO!

Som veľmi šťastná, že som našla UKKO Čaj na podporu dojčenia :)

Pijem ho necelý 3 týždne, ale už cítim jeho priaznivé účinky na sebe i na svojom bábätku :) Krásne podporuje tvorbu mliečka, bábätko sa dosýta napije a ešte zostane aj do zásoby. Každá kvapka čaju je pre mňa i pre moje bábätko pokladom :) Bábätko už nebolí tak často bruško, môžem povedať, že sa to vlastne pominulo, čo je pre nás veľkou radosťou, aj stolica ide ľahšie, bábätko pokojnejšie spí a na moju veľkú radosť prespí celú noc :)

Odporúčam každej mamičke :) Ďakujeme UKKO za Čaj na podporu dojčenia :)

S vďakou: Timea N. A.
Marika H.

Milý tím UKKO! Mala som možnosť vyskúšať nový Čaj na podporu dojčenia a rada by som sa s Vami podelila o moje skúsenosti s ním.

Svoje prvé dieťatko som, žiaľ, mohla dojčiť iba 2 týždne napriek tomu, že som urobila všetko pre to, aby som mala dostatok mlieka. Pred narodením svojho synčeka som mala pred sebou opäť výzvu, čo a ako bude tentokrát. Už v prvých týždňoch sa ukázalo, že malý veľmi rád papá, avšak nemám toľko mlieka, aké sú jeho potreby. Počas dojčenia som začala piť iný čaj na tvorbu mlieka, nedostavili sa však výraznejšie zmeny. Potom sa mi naskytla možnosť vyskúšať UKKO Čaj na podporu dojčeniaa o niekoľko dní som už cítila pozitívne zmeny. Po vypití čaju sa mi prsia viackrát a lepšie naplnili mliečkom než predtým a vďaka čaju v noci ani počas dňa nebolo potrebné bábätko dokrmovať umelou stravou. Čaj sa dá piť studený i teplý, príjemne chutí a chuťovo vôbec nepripomína liečivé čaje. Odkedy sa mi minul, žiaľ opäť musím bábätko častejšie prikrmovať. Počas pitia čaju som si všimla, že moje bábätko, ktoré často pobolievalo bruško, sa menej trápi, plyny ľahšie odchádzajú, pričom predtým ho dosť trápila plynatosť. Dúfam, že ešte budem mať možnosť piť UKKO Čaj na podporu dojčenia a rada ho odporučím mamičkám, ktoré trápia podobné problémy s dojčením.

Petra B.

Moja dcérka má teraz 4 mesiace a keďže som vďaka svojmu partnerovi mohla vyskúšať Čaj na podporu dojčenia, pila som ho hneď od prvých dní po pôrode. Aj preto, kým sa čaj neminul, nemala som možnosť k čomu situáciu prirovnať. Po prvých ťažkostiach sa malá pekne prisala, dobre a veľa spinkala, mliečka som mala dosť a veľmi rýchlo som sa po pôrode zotavila (neviem, či k tomu prispel aj čaj, ale v mojej rodine to nebolo charakteristické).

Potom sa mi čaj minul a keďže sa vtedy ešte nedal objednať, bola som nútená piť iný čaj na tvorbu mlieka. O niekoľko dní sme už cítili rozdiel a UKKO čaj nám chýbal. Časté nočné kŕmenie, častý plač, ja som bola unavená, pritom prvý mesiac bolo všetko v pohode. Potom som sa od detského lekára dozvedela, že bolesti bruška môžu byť spôsobené feniklom, preto som prestala ten druhý čaj piť.

Teraz opäť pijem UKKO čaj a napriek tomu, že svoju dcérku môžem zo zdravotných dôvodov dojčiť iba z jedného prsníka, je všetko v poriadku. Ona krásne rastie, jemne povedané, vôbec neprejavuje známky podvyživenosti (je to bacuľka) a aj sa sa cítim silná, takže čaj môžem len a len odporúčať. Keď počúvam príbehy iných mamičiek o bolestiach bruška a vyčerpanosti, v každom prípade sa cítim šťastná!

Zloženie

Prírodné zložky UKKO Čaju na podporu dojčenia

Do tejto jedinečnej čajovej zmesi sme vybrali také prírodné liečivé bylinkové zložky, ktoré vďaka synergii vznikajúcej medzi ich účinnými látkami vyvíjajú komplexný účinok, najvzájom sa podporujú, dopĺňajú a prospešne posilňujú, podporujúc tým tvorbu materského mlieka v optimálnom množstve a kvalite a cez materské mlieko upokojujú bábätko a posilňujú organizmus mamičky i bábätka.

Keďže tajomstvo účinnosti nášho čaju tkvie v už spomínanej synergii, nemuseli sme pridávať bylinky, ktoré inak podporujú naštartovanie tvorby materského mlieka, ako sú napríklad rasca alebo fenikel, na ktoré je však žalúdok bábätka často citlivý a môžu tak spôsobiť bolesti bruška.

V našom Čaji na podporu dojčenia (podobne ako pri ostatných našich čajoch) sme použili výlučne liečivky, ktorých dlhodobé užívanie je úplne bez rizík. Napriek tomu je tento čaj mimoriadne účinný v tvorbe mlieka a krvi, upokojuje bábätko, posilňuje jeho tráviacu sústavu a dopĺňaním potrebných živín posilňuje organizmus matky vyčerpaný pôrodom a dojčením.

Kvalitný, 100% prírodný produkt

UKKO Čaj na podporu dojčenia je produkt prémiovej kvality vyrábaný pod odborným dohľadom z najkvalitnejších prírodných liečivých rastlín. Špecifickú pozornosť venujeme čistote rastlín, preto suroviny do čaju nakupujeme iba z overených a kontrolovaných zdrojov, takže vieme zaručiť od pestovania až po balenie, že počas skladovania, prepravy a výroby neprišli do kontaktu s cudzími látkami.

Čaj na podporu dojčenia je 100%-ne prírodný produkt, neobsahuje alergény alebo nečistoty, respektíve pridané arómy alebo iné prídavné látky, preto jeho užívanie nespôsobuje nepríjemné žalúdočné ťažkosti.

Liečivé rastlinné zložky

Rooibos

Účinné látky: minerálne látky, antioxidanty

  • Rooibos má svoje miesto v čaji vďaka tomu, že uvoľňuje kŕče, podporuje trávenie a má vysoký obsah minerálnych látok. Pôsobí protizápalovo a antialergicky, okrem toho zmierňuje bolesti hlavy, príznaky astmy a sennej nádchy a v neposlednom rade má priaznivé účinky aj na spánok. Z hľadiska bábätka aj mamičky je dôležité, že neobsahuje teín (ako kofeín v čaji).
Anízové semienka

Účinné látky: esenciálne oleje, deriváty kyseliny škoricovej, beta-sitosterol, stigmasitosterol, mastné oleje, bielkoviny, uhľohydráty

  • Anízové semienka zvyšujú tvorbu mlieka a upokojujú (nie ako sedatíva) bábätko. Okrem toho sú antibakteriálne, uvoľňujú kŕče, zlepšujú chuť do jedla a posilňujú žalúdok, zmierňujú kŕče spôsobené plynmi v črevách, bolesti, zápchu a zastavujú hnilobné procesy v hrubom čreve.
Jablčná vláknina

Účinné látky: vitamíny, minerálne látky, vápnik, horčík, zinok, mangán, pektín

  • Jablká sú výborným zdrojom antioxidantov, hlavne v šupke sa nachádzajú takéto zlúčeniny a okrem toho sú bohaté aj na minerálne látky. Z ovocia majú jablká najvyšší obsah pektínu, vďaka čomu môžu znížiť hladinu cholesterolu v krvi a priaznivo pôsobia na trávenie, regulujú činnosť obličiek a pečene. Upokojujú nervy a zmierňujú stres.
Cvikla

Účinné látky: vitamíny B9, A, B, C (v horúcom čaji sa vitamín C neuplatní), draslík, antioxidanty

  • Cvikla vďaka vitamínu B9 podporuje tvorbu krvi, čo je dôležité hlavne po výraznej strate krvi po pôrode. Cvikla má vysoký obsah vitamínov a minerálnych látok, je bohatá hlavne na draslík, vďaka ktorému pôsobí močopudne. Má aj vysoký obsah vitamínov A, B a C, vďaka ktorým je významným zdrojom antioxidantov. Pomáha nastoliť acidobazickú rovnováhu organizmu a podporuje činnosť pečene.
Kôprová vňať

Účinné látky: esenciálne oleje, mastné oleje, proteín, vitamíny, flavonoidy

  • Kôprová vňať podporuje tvorbu mlieka, zmierňuje nadúvanie a kŕčovité bolesti brucha, respektíve upokojuje, zmierňuje bolesti a znižuje hladinu cukru v krvi. Okrem toho kôprová vňať upokojením hladkého svalstva podporuje trávenie a vďaka obsahu esenciálnych olejov výborne zmierňuje črevné kŕče u bábätiek (jedna z hlavných príčin problému bábätiek s bolesťami bruška), a to bez vedľajších účinkov.
Príprava a konzumácia

Príprava a konzumácia čaj

Odporúčaná pravidelná denná dávka pre pitie Čaju na podporu dojčenia je 1,5 litra. Čaj sa odporúča piť odo dňa pôrodu až do posledného dňa dojčenia. Pravidelným pitím Čaju na podporu dojčenia sa zabezpečí potrebné množstvo materského mlieka optimálnej kvality, prostredníctvom účinných látok v materskom mlieku sa zmiernia bolesti bruška bábätka a prispieva k zachovaniu zdravia a odolnosti organizmu mamičky.

Čaj na podporu dojčenia nie je čaj pre bábätká, môže ho piť výlučne mamička, bábätku sa nesmie podávať. Účinné látky čaju sa v organizme matky vylúčia do materského mlieka a spolu s materským mliekom sa dostávajú do organizmu bábätka.

Príprava čaju

Odporúčaná dávka Čaju na podporu dojčenia je 1,5 litra denne.

V rýchlovarnej kanvici alebo na sporáku (len nie v mikrovlnke) vodu privedieme do varu a následne trošku necháme chladnúť. Ideálna teplota vody na prípravu Čaju na podporu dojčenia je približne 80 °C. Netreba sa zľaknúť, asi nikto nechodí s teplomerom vo vrecku celý deň a ani ho nepotrebujeme. Ak po zovretí vodu odstavíme, vypneme zdroj tepla a potom začneme pripravovať čaj, voda vychladne presne na teplotu 80℃, kým ideme čajovú zmes zalievať :)

Na hrnček (500 ml) čaju postačí vrchovatá lyžička čajovej zmesi (2 -2,5 g). Zvyšovaním množstva čajovej zmesi nedosiahneme viditeľne lepší efekt, keďže účinnosť čajovej zmesi oproti jednozložkovým bylinkovým čajom je viacnásobne vyššia (vďaka synergii medzi účinnými látkami jednotlivých byliniek), preto nie je potrebné odporúčané množstvo zvyšovať.

Čajovú zmes nasypeme do čajového sitka (môže to byť papierový filter alebo iné sitko na čaj, ale kovové pomôcky neodporúčame), potom pomaly zalejeme vodou správnej teploty. Čaj je chutný aj takto na prírodno, ale ak si ho chcete osladiť, podľa možnosti používajte med. Keď je hotový, zakryte ho pokrievkou, aby teplota ani prírodné arómy príliš rýchlo nevyprchali, počkajte 10 - 15 minút a následne ho môžete piť.

Pravidelné pitie správne pripraveného UKKO Čaju na podporu dojčenia prispieva k tvorbe materského mlieka v optimálnom množstve a kvalite, cez materské mlieko upokojuje bábätko a zmierňuje bolesti bruška, uvoľňuje kŕče, dopĺňa potrebné minerálne látky, stopové prvky, antioxidanty a iné mikroživiny do tela matky, ktoré prispievajú k zachovaniu jej zdravia a sily, respektíve k zlepšeniu všeobecného stavu organizmu.

WebShop System