Čajová zmes pre diabetikov

Čajová zmes pre diabetikov

Hmotnosť:
120 g/ks
EAN číslo:
24

Čajová zmes z kvalitných liečivých rastlín určená pre diabetikov a pacientov s inzulínovou rezistenciou.

Cena s dph:
13,5

 

UKKO Čajová zmes pre diabetikov je čajová zmes z kvalitných liečivých rastlín, ktorú sme vyvinuli špeciálne pre diabetikov a pacientov s inzulínovou rezistenciou.

Ak sa chcete zbaviť príznakov diabetu či inzulínovej rezistencie a obávate sa komplikácií, respektíve hľadáte prírodnú pomoc alebo podporné riešenie na svoju chorobu, potom sme Čajovú zmes pre diabetikov vymysleli práve pre Vás. Zostavili sme ju z takých bezpečne užívateľných liečivých rastlín, ktoré majú priaznivý vplyv na hladinu cukru v krvi i na príznaky a komplikácie objavujúce sa v dôsledku cukrovky.

Užívanie Čajovej zmesi pre diabetikov sa dá včleniť do akéhokoľvek diabetického jedálnička či diéty.

Zloženie: kukuričné fúzy, koreň čakanky, repík lekársky, list čučoriedky, citrónová tráva, kôpor a ibištek.

Čajová zmes pre diabetikov je dostupná v 120 g balení.

Skúsenosti
Prečo máme radi?
Komu čaj odporúčame
Zloženie
Príprava a konzumácia
Skúsenosti

Prečítajte si, čo hovoria o našom čaji tí, čo ho už vyskúšali

Dôležité! Tu uvedená spätná väzba je osobnou skúsenosťou našich zákazníkov, účinky sa môžu u jednotlivých osôb líšiť.

Erika

“Milý Tím UKKO! Aj ja by som sa s Vami rada podelila o svoje skúsenosti s Čajom pre diabetikov!

Mám cukrovku s veľmi vysokými hodnotami. Keď som začala piť čaj, mala som hodnoty okolo 16, teraz po 3 týždňoch môj cukor nestúpa nad 7, pohybuje sa však skôr medzi 6-7! Každému ho viem iba odporúčať. Teraz si objednávam aj diabetický jedálniček a verím, že aj ten bude taký dobrý.

Soltész Erika
Imola

“Milý Tím UKKO čaju! Rada by som sa s Vami podelila o svoje skúsenosti s Vaším Čajom pre diabetikov.

Pred 5 týždňami som od jednej známej dostala 2 balíčky čaju a k nemu patriaci Program s jedálničkom, keďže som mávala hodnotu cukru 10,2, na čo mi lekár predpísal lieky.

Moja známa ma presviedčala, aby som vyskúšala Váš čaj, lebo jej Vaše ďalšie čaje veľmi pomohli. Priznám sa, že som čaju veľmi nedôverovala, ale toľko ma prehovárala, že som sa nechala nahovoriť… a za to jej budem navždy vďačná!

5 týždňov po tom, čo som začala piť čaj a vo veľkej miere dodržiavam stravu odporúčanú v Jedálničku, môj cukor nestúpne nad 6,2! Teraz sa chystám k svojmu lekárovi, aby som s ním prekonzultovala dávkovanie liekov.

Ako vedľajší účinok čaju a jedálnička som schudla 5,5 kg!!!

Ani neviem, čo Vám mám povedať, ste jednoducho neuveriteľní!”

Doplnenie spätnej väzby od Imoly: Od jej poslednej spätnej väzby u nej hladina cukru v krvi stabilne zostáva v škále 5,7-6,2, zhodila 10,5 kg a začala aj športovať, to všetko vo veku 64 rokov. Gratulujeme jej a prajeme pevné zdravie! (Tím UKKO)

Prečo máme radi?
 • Účinné látky liečivých rastlín pomáhajú znížiť hladinu cukru v krvi
 • Zmiernením sprievodných príznakov môže prispieť k zlepšeniu kvality života
 • Môže znížiť riziko vzniku nebezpečných komplikácií
 • Môže sa užívať pri akomkoľvek diabetickom jedálničku a diéte
 • Pripravuje sa z nej veľmi chutný čaj, ktorý môžete piť aj dlhodobo
 • Obsahuje výlučne kvalitné a bezpečné liečivé rastliny

Pravidelné pitie Čaju pre diabetikov môže prispieť k zlepšeniu kvality života a perspektívy, aby ste sa aj ako diabetik cítili vo svojej koži dobre. Popri diétnom jedálničku a pravidelnom pohybe môžete aj pitím čaju prispieť k stabilizácii hladiny cukru v krvi, k zmierneniu nepríjemných príznakov a zmierneniu náchylnosti na infekcie.

Komu čaj odporúčame
 • diabetikom typu 1 a 2
 • v prípade inzulínovej rezistencie
 • ako prevencia pri náchylnosti na cukrovku

Čaj je možné užívať aj dlhodobo v prípade ktorejkoľvek formy diabetu, respektíve v prípade (genetickej) predispozície na diabetes. Ako prírodný doplnok sa môže užívať aj pri liečbe inzulínom, či užívaní perorálnych liekov na diabetes.

V prípade “sčasti zvrátiteľných” cukroviek:

Čajová zmes sa s najlepšími výsledkami užíva predovšetkým v prípade diabetu typu 2 (metabolický syndróm) vyplývajúceho zo životosprávy v súvislosti s obezitou, respektíve v prípade inzulínovej rezistencie.

Pravidelné užívanie čaju môže pomôcť:

 • znížiť hladinu cukru v krvi,
 • zmierniť sprievodné príznaky,
 • zmierniť náchylnosť na infekcie,
 • a zmierniť riziko vzniku komplikácií.

Odporúčanie na užívanie:

 • V prípade inzulínovej rezistencie: Raz denne 4-5 dl čaju večer, hneď po večeri.
 • V prípade diabetu alebo zvýšenej hodnoty cukru v krvi: Dvakrát denne 4-5 dl čaju večer hneď po večeri, respektíve 4-5 dl čaju počas dňa po obede.

Samozrejme od bylinkovej zmesi nemôžeme očakávať, aby zvrátila komplexnú metabolickú chorobu. Na to je popri pití čaju tiež nevyhnutný diétny jedálniček a pravidelný pohyb aspoň strednej intenzity.

V prípade “nezvrátiteľných” cukroviek:

V prípade nezvrátiteľných (geneticky podmienených) variantov cukrovky typu 1 a 2 vznikajúcich predovšetkým v mladom veku žiaľ ani liečivé rastliny nepomôžu odstrániť príčiny vyvolávajúce ochorenie, avšak vo veľkom môžu pomôcť, aby ste sa ako diabetik cítili dobre vo svojej koži.

Popri pravidelnom pití Čaju pre diabetikov:

 • sa môže vo veľkej miere zlepšiť kvalita života a perspektíva dožitia sa vyššieho veku,
 • sa môže zmierniť intenzita sprievodných príznakov,
 • sa môže zmierniť náchylnosť na infekcie,
 • sa môže výrazne znížiť riziko vzniku komplikácií.

Odporúčané užívanie: Dvakrát denne 4-5 dl čaju večer, hneď po večeri, respektíve 4-5 dl čaju počas dňa po obede.

Kontraindikácie

 • Pitie čaju sa neodporúča v prípade tehotenskej cukrovky.
 • Neodporúča sa počas tehotenstva a dojčenia.
 • Neodporúča sa v prípade žlčníkových kameňov.
 • Neodporúča sa v prípade alergie na ktorúkoľvek zložku čajovej zmesi.
 • Ak podstupujete dlhodobú medikamentóznu liečbu, v každom prípade sa pred začatím pitia čaju poraďte so svojím lekárom..

Dôležité! Počas pitia Čaju pre diabetikov sa odporúča častejšie meranie hladiny cukru v krvi a v prípade klesajúcej hodnoty cukru sa poraďte so svojím lekárom, lebo sa môže stať, že je potrebné medikamentóznu liečbu upraviť.

Zloženie

Prírodné zložky čaju

Dôležité! V prípade alergie na ktorúkoľvek zložku sa pitie Čajovej zmesi pre diabetikov neodporúča.

Náš čaj pozostáva výlučne z čistých liečivých rastlín pochádzajúcich z kontrolovaných zdrojov. Ide o 7 účinných, ale bezpečne užívateľných prírodných ingrediencií Z Prírodnej lekárne, ktoré spolu, vzájomne si posilňujúc a dopĺňajúc svoje účinky, môžu pomôcť aj Vám, aby ste sa ako diabetik cítili dobre vo svojej koži.

Čajová zmes pre diabetikov je 100 % prírodný produkt, ktorý neobsahuje alergény, nečistoty ani pridané arómy, preto je jej užívanie bezpečné, nespôsobuje nepríjemné žalúdočné potiaže alebo hnačky.

kukuričné fúzy
koreň čakanky
repík lekársky
list čučoriedky
ibištek
kôpor
citrónová tráva

Prečo tvoria čajovú zmes práve tieto rastliny?

Liečivé rastliny použité v Čajovej zmesi pre diabetikov sú už oddávna známe svojimi priaznivými účinkami na cukrovku. Tieto liečivky obsahujú komplex účinných látok, ktoré sa dajú popri správnej výžive a pravidelnom pohybe úspešne využiť na boj proti príčinám cukrovky, jej sprievodným javom a možným následkom.

Účinné látky nachádzajúce sa v liečivých rastlinách čajovej zmesi môžu zlepšiť metabolizmus cukru a znížiť hladinu cukru v krvi, respektíve zmierniť tiež sprievodné príznaky, akými sú tŕpnutie končatín, časté močenie a smäd, pomalé hojenie rán, bolesti, kŕče atď.

Zložky čajovej zmesi vytvárajú ochranu ciev, podporujú tráviace a vylučovacie orgány, respektíve obsahujú účinné látky s antibakteriálnymi, antivirotickými a antimykotickými účinkami, vďaka čomu môžu byť účinnou prevenciou pred náchylnosťou na infekcie a nebezpečnými komplikáciami.

Čajová zmes pre diabetikov stavia na synergii medzi rastlinami, preto neobsahuje rastliny, ktorých užívanie by mohlo byť rizikové. Čaj je možné bezpečne piť aj dlhodobo, a to aj počas inzulínovej liečby, respektíve užívania perorálnych liekov. Samozrejme v tomto prípade je nevyhnutná konzultácia s lekárom a odporúča sa častejšie meranie hladiny cukru v krvi.

Záruka chuti

Čajová zmes pre diabetikov by ani nebola skutočným UKKO čajom, keby popri účinnosti a bezpečnosti nemala aj príjemnú chuť. Veď aký je to už čaj, ktorý zle chutí? Darmo je účinný, ak sa nedá vypiť...

Nuž, môžeme pokojne vyhlásiť, že si z čajovej zmesi môžete pripraviť jeden z najchutnejších prírodných čajov, aký ste kedy ochutnali. O dokonalú harmóniu chuti sa postará citrónová tráva, ibištek a štipka kôpru. Čaj je veľmi chutný aj bez sladidiel a iného dochucovania a to garantujeme ZÁRUKOU CHUTI. Ak Vám čaj správne pripravený podľa návodu nebude chutiť, pošlite nám ho späť a do 14 dní Vám vrátime jeho cenu.

Príprava a konzumácia

Takto si pripravte svoj čaj

Odporúčanie na prípravu

 • Nechajte zovrieť vodu. Čím je voda horúcejšia, tým lepšie sa vylúhujú hodnotné účinné látky.
 • Na pol litra vody pridajte za 1 lyžičku čajovej zmesi.
 • Čajovú zmes nechajte 15-20 minút lúhovať a následne čaj sceďte.
 • Pite hneď po jedle.

Takto pripravený čaj obsahuje potrebné účinné látky a ihneď sa dá piť. Nie sú potrebné žiadne sladidlá, čaj má príjemnú, špecifickú chuť aj bez nich.

Poznámky k príprave

Dlhším lúhovaním alebo väčším množstvom čajovej zmesi nedosiahnete lepší efekt, a ani chuť čaju nebude tá pravá.

Čaj sa odporúča pripraviť s kvalitným a bezpečným čajovým sitkom alebo filtrom, veď nie preto pijeme zdravý čaj, aby sa potom do nášho nápoja dostali nečistoty počas prípravy. V našej ponuke nájdete takéto bezpečné čajové sitká bez BPA a bezchlórové čajové filtre v kategórii čajové sitká a čajové filtre, po kliknutí sem.

Jednu dávku čaju je potrebné pripraviť aspoň zo 4-5 dl, čiže pol litra vody. To predstavuje veľký hrnček (alebo menší džbán :). Ak taký doma nemáte, ale radi by ste si zadovážili k Vášmu čaju pekný, jedinečný hrnček správnej veľkosti, rozhliadnite sa v kategórii hrnčeky na čaj, po kliknutí sem.

Odporúčanie na užívanie

 • V prípade normálnej hladiny cukru v krvi (do 6 mmol/l) ako prevencia
  Každý druhý deň raz 4-5 dl čaju večer hneď po večeri.
 • V prípadeinzulínovej rezistencie
  Raz denne 4-5 dl čaju večer hneď po večeri.
 • V prípade cukrovky (nalačno: nad 7,1 mmol/l) alebo zvýšenej hodnoty cukru v krvi(6,1-7,0 mmol/l)
  Dvakrát denne 4-5 dl čaju večer hneď po večeri, respektíve 4-5 dl čaju počas dňa po obede.

Čaj môžete piť horúci i teplý, je to otázka chuti a času. Najlepší je snáď čerstvý, pretože horúci nápoj má už aj sám o sebe priaznivé účinky na Váš organizmus i Vašu náladu.

WebShop System