Čaj na reflux

Čaj na reflux

Hmotnosť:
80 g/ks
EAN číslo:
008

Pri pravidelnom užívaní sa môžu nepríjemné a nebezpečné príznaky refluxu zmierniť už aj za pár dní.

Cena s dph:
13,5
Jednotková cena: 168,75 €/kg

100% prírodná zmes byliniek bez umelých prísad a aróm proti refluxu (páleniu záhy). Je to chutný a prírodný čaj, ktorý dokáže úspešne bojovať proti príznakom a príčinám refluxu.

 

Skúsenosti
O refluxe
Ako pôsobí?
Zloženie
Príprava a konzumácia
ebook
Skúsenosti

Prečítajte si, čo hovoria o našom čaji tí, čo ho už vyskúšali

(výsledky/účinky produktu sa môžu líšiť v súvislosti od klienta)

Jozef

Petra

Milý tím Ukko Čaju!

Ani neviem, kde začať…

Som rada, že som Vás našla, že ste pomohli môjmu malému synovi. Mal 3,5 roka, keď mu diagnostikovali polypy na hrubom čreve a žlčníkový reflux. Asi pred rokom som na Vás natrafila. Trošku s obavami, nerozhodne som si objednala Váš čaj na reflux. Lieky sme museli vysadiť, takže pil iba čaj.

Teraz sme boli na ďalšom vyšetrení (11. apríla 2018) a našťastie reflux zmizol. ĎAKUJEM!

Teraz má môj synček 6,5 roka a aj on Vám veľmi ĎAKUJEM. Váš čaj každému vrelo odporúčam!

Ďakujeme a prajeme príjemné dni!

Petra Holoková
Imola

Už roky ma trápi silné pálenie v pažeráku, respektíve v hltane, ktoré sa objavuje približne raz za týždeň po konzumácii určitých potravín (hlavne čokoláda, reďkovka, cibuľa, sýtené nápoje) a strpčuje mi život, kazí náladu. Na podnet mojej mamy som vyskúšal Váš Čaj na reflux, ktorý - súčasne s úpravou jedálnička - pravidelne pijem už takmer mesiac.

Som nesmierne rád, že odvtedy registrujem zlepšenie asi o 40 % a okrem toho ako otec malých detí považujem za dôležité, aby som predišiel komplikáciám a ešte dlho bol k dispozícii svojej rodine v dobrom zdraví.

Váš prípravok rád užívam, stále ho odporúčam a len odporúčam iným, pretože aj skvelo chutí a na postihnutej sliznici vytvorí jemný ochranný povlak. Dnes ho už užívajú viacerí členovia našej rodiny - ďakujeme!

Prajem Vám ešte veľa úspechov a radostí k Vašej práci

Ivana

UKKO Čaj na reflux som objavila na internete, keď moji známi zdieľali skúsenosti iných. Už roky ma trápi časté pálenie záhy; ak som zjedla viac ako bolo treba, v hrudníku som cítila tlak; v noci som sa často budila na to, že hrdlo mi rozožiera kyselina. Pracujem v zdravotníctve a na základe príznakov som si “diagnostikovala” reflux, ale gastroskopie sa aj ja bojím. Vyskúšala som lieky aj liečivé vody na zmiernenie žalúdočných kyselín, ale nebolo to ono. Vtedy som objavila Váš čaj a povedala som si, že za pokus to stojí. A stal sa zázrak! Moje problémy pominuli ani nie za týždeň a bylinky mi pomohli bez vedľajších účinkov. Nie je teda otázne, prečo odporúčam čaj aj iným, veď im môžem slúžiť svojimi skúsenosťami z prvej ruky.

Súhlasím so spracovaním svojich údajov na marketingové účely, pod menom Ivana G.

Ivana G.
Milan

Vážený pán Sipos!

Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď. Na Vašu žiadosť uvádzam v rozsahu niekoľkých viet priaznivé účinky čaju na reflux na základe mojich vlastných skúseností.

Na internete som hľadal prírodnú liečbu na moju chorobu a našiel som Ukko Čaj na reflux. Reflux ma už veľmi trápil, mal som stále bolesti v hrudníku, v noci som nemohol spať, cez deň som bol podráždený a unavený, k tomu sa pridružilo pravidelné nadúvanie. Užíval som lieky na kyselinu, ale nepomáhali.

Potom som si objednal Ukko Čaj na reflux a po dvoch týždňoch som začal cítiť jeho priaznivé účinky. Každý deň som ho pil ráno a večer a moje problémy sa začali vytrácať, noci boli pokojnejšie a ráno som sa konečne budil oddýchnutý. Aj cez deň sa zlepšila kvalita môjho života, bol som menej podráždený a unavený.

Teraz sú to už pomaly 4 mesiace, čo pijem čaj a moje problémy takmer úplne vymizli. Lieky na kyselinu ešte užívam, ale pomaly sa ich už snažím vysadiť. Popri pití čaju sa snažím dodržať rady pána Siposa ohľadne stravovania. Ukko Čaj na reflux každému vrelo odporúčam. Mne zmenil život a výrazne zlepšil kvalitu môjho života.

Moje pripomienky môžete zverejniť, aby pomohli iným.

Ďakujem a ostávam s pozdavom: Milan K.

Milan K.
Milý pán Sipos

Dlho som nevedel, že mám reflux… U mňa sa neobjavili typické príznaky tejto choroby… Necítil som pálenie v žalúdku, ani nadúvanie a nebolel ma ani pažerák… Je pravda, že veľmi zriedkavo, raz-dvakrát do roka sa mi trošku kyseliny vrátilo do pažeráka…

Každý štvrťrok som chodil na ušno-nosno-krčné oddelenie dať si vypísať lieka na alergiu… Raz mi zistili, že mám “podráždený” pažerák. To bol môj hlavný problém… Neustála iritácia v hltane bola veľmi nepríjemná a vyvolávala časté pokašliavanie… Keď som silnejšie zakašľal, vypľúval som hustý, lepkavý sekrét.

O pár rokov neskôr som zašiel na gastroskopiu, kde mi povedali, že môj žalúdok je v poriadku, ale zvierač pri kardii je “erodovaný” … mám REFLUX… Vypísali mi lieky, ktoré po šiestich mesiacoch obvodný lekár už nemohol predpísať, iba po ďalšej gastroskopii, lekárskej správe atď. Na to som sa nepodujal, veď som svoje problémy nepovažoval za reflux, keďže ma trápil iba hltan.

Urobil som všetko, čo sa v tomto prípade odporúča, hlavu som mal v spánku vyvýšenú o 8-10 cm… Keďže žiadne lieky nepomáhali, nič sa nezmenilo a už som si povedal, že sa s tým budem musieť naučiť žiť… Vtedy som náhodou, myslím, že na Facebooku objavil Vašu reklamu… Pomyslel som si, že nemám čo stratiť, vyskúšam to..

To bolo asi pred 3 mesiacmi… Začal som piť čaj podľa návodu a za prekvapivo krátky čas iritácia hrdla pominula!!! rovnako, ako aj lepkavé sekréty!!! Po dlhých rokoch nepríjemností to bol úžasný pocit… Aj touto cestou Vám ďakujem. Takto odstupom času si myslím, že hrdlo som mal podráždené kvôli “vyparujúcim sa” žalúdočným kyselinám a sekrét bol obrannou reakciou pažeráka.

Cez svoje skúsenosti vrelo odporúčam UKKO čaj na reflux každému, kto má podobné ťažkosti”... Odvtedy som zaniesol ukázať sáčok čaju aj svojmu odbornému lekárovi, ktorý dovtedy o jeho existencii ani nevedel…

Ospravedlňujem sa za dlhý list, ale takto je môj príbeh úplný…

S úctou: Štefan É

Štefan É.
O refluxe

Čo je to reflux a aké problémy môže spôsobiť?

Ochorenie reflux je vlastne poruchou fungovania hornej časti tráviacej trubice, v dôsledku čoho sa obsah žalúdka a dvanástnika zmiešaný so žalúdočnou kyselinou a tráviacimi šťavami, čiže refluxát vracia v protismere nahor do pažeráka, kde vyvoláva nepríjemné príznaky a v konečnom dôsledku chorobné zmeny orgánov a zápal sliznice.

Najjednoznačnejším príznakom pravidelného refluxu je podráždená, vo vážnejších prípadoch zapálená sliznica pažeráka, pričom najcharakteristickejšími príznakmi sú pravidelné a časté pálenie v žalúdku, pálčivá bolesť za hrudnou kosťou (pálenie záhy), pocit zadúšania, dlhodobý kŕčovitý kašeľ, vygrgávanie kyseliny, nepríjemná pachuť v ústach a nepríjemný zápach z úst, respektíve kazivosť zubov.

Ako vzniká reflux ako choroba?

Najčastejšie spôsobuje poruchu fungovania pažerákového zvierača tlak pri prílišnej tvorbe žalúdočnej kyseliny, v dôsledku čoho vo vodorovnej polohe, napr. počas spánku, ale aj pri predklone alebo v sede sa žalúdočná kyselina vracia do pažeráka.

Nepravidelná strava i sedavý životný štýl chorobu podporujú. Fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu alebo kávy, respektíve určité lieky (napr. s obsahom salicilátov) môžu dráždiť sliznicu žalúdka. Niektoré anestetiká a analgetiká „uvoľňujú“ pažerákový zvierač (kardiu), preto u tých, ktorí dlhodobo užívajú tieto prípravky, taktiež narastá riziko spätného návratu refluxátu do pažeráka.

Medzi časté príčiny ďalej zaraďujeme aj fyzický tlak na žalúdok vyplývajúci z obezity, respektíve tehotenstva, ktorý v kombinácii napr. s príliš tesným oblečením tiež podporuje pravidelný spätný návrat obsahu žalúdka do pažeráka a tým pádom vznik problémov s refluxom.

PRAVIDELNÝM PITÍM ČAJU A ZMENOU ŽIVOTOSPRÁVY SA DAJÚ NEPRÍJEMNÉ PRÍZNAKY REFLUXU (AKO NAPR. PÁLENIE ZÁHY) RÝCHLO ZMIERNIŤ A AJ PROTI JEHO PRÍČINÁM SA DÁ ÚČINNE ZABOJOVAŤ.

Problémy s refluxom vznikajú iba vo veľmi zriedkavých prípadoch kvôli genetickým poruchám fungovania zvierača dolnej časti pažeráka. Tento jav nie je možné úplne vyliečiť prírodnými metódami, dá sa však liečiť a je možné dosiahnuť aj stav bez príznakov.

Reflux sa kvôli svojim príznakom často mylne zamieňa s inými chorobami a nesprávne sa lieči antibiotikami, liekmi na tlmenie kašľa alebo napríklad liekmi na vykašliavanie hlienov, čím sa reflux ešte zhorší. Diagnostikovaný reflux sa najčastejšie lieči liekmi, ktoré viažu žalúdočnú kyselinu.

Ako pôsobí?

Komplexný účinok proti refluxu v jedinom čaji

Pravidelné pitie 2-3 šálok UKKO Čaju na reflux...

  • Množstvo žalúdočnej kyseliny sa môže zredukovať na normálnu úroveň
  • Na sliznici pažeráka sa môže vytvoriť ochranná vrstva
  • Môže pominúť nepríjemný zápach z úst a erózia zubov spôsobená refluxom
  • Môže sa nastoliť zdravie podráždeného a zapáleného pažeráka
  • Môže sa zmierniť pocit pálenia v hrudník a problémy s prehĺtaním
  • Môze sa zmierniť dlhodobý kŕčovitý kašeľ

Vďaka UKKO Čaju na reflux uchopíte reflux za korienok!

Reflux ako taký a všetky súvisiace príznaky a komplikácie vychádzajú z dvoch základných problémov a čaj práve tieto rýchlo a mimoriadne účinne neutralizuje.

1. problém: Zvýšená tvorba žalúdočnej kyseliny

Zvierač na žalúdku nesprávne funguje a tým pádom spôsobuje návrat žalúdočnej kyseliny do pažeráka. Pitím čaju sa zníži miera tvorby žalúdočnej kyseliny. Na rozdiel od určitých liekov proti refluxu pitie nášho čaju prostredníctvom účinných látok liečiviek nemení zloženie žalúdočnej kyseliny, iba znižuje jej tvorbu, čiže redukuje množstvo žalúdočnej kyseliny na normálnu úroveň. (Veríme, že žalúdočná šťava zodpovedná za trávenie je “veľmi dobre vymyslená” chemická zlúčenina zakladajúca sa na mimoriadne komplexných biochemických procesoch, ktorá by sa v žiadnom prípade nemala umelou cestou modifikovať.)

Tým sa môže znížiť kyslý tlak vyvíjaný na kardiu (zvierač žalúdka) a tým zároveň aj intenzita vtekania žalúdočnej kyseliny späť do pažeráka.

2. problém: Vracajúca sa žalúdočná kyselina dráždi sliznicu pažeráka

Väčšinu príznakov a komplikácií spôsobuje tento jav alebo sa objavujú v súvislosti s týmto javom. UKKO Čaj na reflux vytvára na sliznici pažeráka ochrannú slizovú vrstvu, ktorá zabraňuje tomu, aby vracajúca sa žalúdočná kyselina poškodila pažerák. Pravidelným pitím čaju vďaka jeho protizápalovým a antibakteriálnym účinkom sa sliznica podráždeného, prípadne zapáleného pažeráka krásne zahojí, nevzniká ďalšia iritácia, príznaky sa zmiernia a po dlhodobom užívaní sa úplne vytratia. Okrem toho pitie čaju už aj za krátku dobu môže výrazne zmierniť kašeľ, ktorý sa spravidla tiež objavuje v dôsledku podráždenia pažeráka. Pravidelným pitím Čaju a zmenou životosprávy sa môžu príznaky refluxu výrazne zmierniť a aj proti jeho príčinám môžeme účinne bojovať!

UKKO Čaj na reflux je potravinársky produkt, jeho konzumácia nenahrádza zdravý a pestrý jedálniček, pravidelný pohyb alebo potrebnú lekársku liečbu! V prípade alergie na ktorúkoľvek zo zložiek prípravku konzumáciu čaju neodporúčame, respektíve ak pravidelne užívate lieky alebo ste odkázaní na dlhodobú liečbu, v každom prípade pred objednaním čaju konzultujte s Vaším lekárom alebo lekárnikom.

Zloženie

Prírodné zloženie UKKO Čajovej zmesi na reflux

Do našej Čajovej zmesi na reflux sme vybrali kvalitné liečivé rastliny pochádzajúce z kontrolovaných a čistých zdrojov, ktoré spoločne, navzájom sa podporujúc, poskytujú účinnú pomoc proti refluxu.

Kvalitný, 100% prírodný produkt

UKKO Čajová zmes na reflux je produkt prémiovej kvality vyrobený pod odborným dohľadom z tých najkvalitnejších prírodných liečivých rastlín. Osobitnú pozornosť venujeme čistote rastlín, preto suroviny pre náš čaj nakupujeme výlučne z dôveryhodných a kontrolovaných zdrojov, vďaka čomu vieme od pôdy až po balenie zabezpečiť, aby počas skladovania, prepravy a výroby neprichádzali do kontaktu s cudzími látkami.

ČAJOVÁ ZMES NA REFLUX JE 100% PRÍRODNÝ PRODUKT, KTORÝ NEOBSAHUJE ALERGÉNY, NEČISTOTY ANI PRIDANÉ ARÓMY, PRETO JEJ KONZUMÁCIA NESPÔSOBUJE NEPRÍJEMNÉ ŽALÚDOČNÉ PROBLÉMY.

Liečivé bylinky v čaji

Cvikla

Účinné látky: Cvikla má výrazný obsah vitamínov A, B a C, vďaka ktorým je významným zdrojom antioxidantov. Vďaka obsahu vitamínu B9 výrazne pomáha pri krvotvorbe a je bohatá na draslík, vďaka čomu má močopudný účinok. Okrem toho nastoľuje acidobazickú rovnováhu organizmu a podporuje činnosť pečene.

Škorica

Účinné látky: Škorica tiež vytvára na sliznici vrstvu hlienu, preto zohráva kľúčovú úlohu v ochrane pred podráždením vznikajúcim v dôsledku refluxu kyselín. Okrem toho posilňuje žalúdok, uvoľňuje kŕče, má významný antiseptický a antibakteriálny účinok a zmierňuje kašeľ.

Agát biely, kvet

Účinné látky: Kvety bieleho agátu sme do čajovej zmesi pridali predovšetkým preto, lebo zmierňujú tvorbu žalúdočnej kyseliny, uvoľňujú kŕče a zmierňujú kašeľ, avšak aj ich protizápalový účinok má priaznivý vplyv na pažerák zapálený pôsobením kyselín. Kvety bieleho agátu sú okrem toho mimoriadne bohaté na flavonoidy a silice (nerol, farnesol, linalool).

Skorocel kopijovotý

Účinné látky: Skorocel kopijovitý (alebo úzkolistý) je v Čajovej zmesi na reflux nevyhnutnou zložkou hlavne preto, lebo zmierňuje kašeľ, pôsobí protizápalovo na tráviaci systém (žalúdok a črevá), má antibakteriálne, antivirálne účinky, stimuluje imunitu, vrstvou hlienu chráni podráždenú sliznicu a upravuje tvorbu žalúdočnej kyseliny.

Malinové listy

Účinné látky: Malinové listy uvoľňujú kŕče, zmierňujú kŕčovitý kašeľ, znižujú hladinu cukru v krvi, pomáhajú zastaviť process kvasenia v žalúdku a črevách. Okrem toho malinové listy dodávajú čajovej zmesi kompaktnosť a maximalizujú jej obsah účinných látok.

Príprava a konzumácia

Takto si pripravte svoj čaj

V záujme želaného účinku odporúčame z čajovej zmesi na reflux pravidelne denne vypiť za 2 hrnčeky (0,3 – 0,4 L / hrnček), jeden ráno alebo počas dňa a jeden večer pred spaním. Pravidelná konzumácia čaju je veľmi dôležitá, pretože aj keď sa môžu priaznivé účinky prejaviť už aj za pár dní, účinné látky potrebujú čas, aby dokázali aj dlhodobo vyvinúť svoj účinok a vytvoriť v organizme ochranný systém.

Čaj je možné piť teplý i studený, z hľadiska účinku to nie je podstatné. Ak budete piť čaj studený, môžete si z neho pripraviť aj raňajky, ak v ňom rozmixujete jemné neochutené ovsené vločky, ovocie a trošku medu. Takto pripravený turmix na raňajky bude mať na reflux extra priaznivý vplyv.

Ak z nejakého dôvodu máte možnosť piť čaj iba raz denne, je dôležité, aby ste správne zvolili čas. Odporúčame, aby ste sledovali, kedy, v ktorej časti dňa sú príznaky refluxu najvýraznejšie a čaj na reflux vypite v predchádzajúcej časti dňa. Čiže, ak sa príznaky (napr. kŕčovitý kašeľ, pálenie v žalúdku alebo pálčivý pocit v okolí hrudnej kosti) častejšie vyskytujú ráno, čaj je dobré vypiť predchádzajúci večer pár hodín pred spaním. Ak Vás príznaky trápia skôr počas dňa, napr. pri práci alebo po práci (napr. sedavé zamestnanie alebo v dôsledku častejšej konzumácie kávy, po fajčení), čaj pite ráno, vďaka čomu sa ochrana vybuduje presne dovtedy, keď je to potrebné.

ODPORÚČANÁ PRÍPRAVA

  • V rýchlovarnej kanvici alebo na sporáku (len nie v mikrovlnke) nechajte zovrieť vodu a následne ju trošku nechajte vychladnúť. Ideálna teplota vody na čaj je v prípade Čajovej zmesi na reflux približne 80°C. Netreba sa toho zľaknúť, jasné, že nikto nebude pobehovať celý deň s teplomerom vo vrecku a to ani nie je potrebné. Ak zovretú vodu odstavíte a následne začnete pripravovať čaj, voda bude mať presne 80°C, kým ňou zalejete čajovú zmes
  • Na hrnček (300-400 ml) čaju postačí vrchovatá čajová lyžička (2 – 2,5 g) čajovej zmesi. Zvýšením porcie čajovej zmesi nedosiahneme viditeľne lepší účinok, keďže kvôli synergii byliniek je účinnosť zmesi v porovnaní s jednozložkovými čajmi viacnásobná, preto nie je vôbec potrebné prekračovať odporúčané množstvo.
  • Čajovú zmes nasypte do sitka na čaj (môže to byť papierový filter, vajíčko alebo iné sitko na čaj) a následne pomaly zalejte vodou správnej teploty. Čaj je chutný aj neochutený, ale ak si ho chcete osladiť, podľa možnosti používajte med. Keď je čaj zaliaty, prikryte ho pokrievkou, aby nevychladol príliš rýchlo a takto ani prírodné arómy nevyprchajú predčasne. Následne nechajte lúhovať 10-15 minút a môžete konzumovať.
ebook

WebShop System
heureka.sk