Všetko o refluxe

Vedeli ste, že ešte aj podľa opatrných odhadov trpí refluxom každý druhý dospelý Slovák, ale lekára vyhľadá iba ich zlomok? Pritom neliečený reflux môže viesť k vážnym komplikáciám.

Aj keď lepok nie je spúšťačom refluxu, existujú výskumy, ktoré tvrdia, že bezlepková strava môže pomôcť zmierniť nepríjemné príznaky vyvolané refluxom. Otázka nie je jednoduchá, preto sme sa ju pokúsili dôkladne preveriť.

04.07.2019 16:59
Tibor Sipos


Neprejedajte sa a vyhýbajte sa nasledujúcim jedlám, nápojom...“ - po vypočutí desivej diagnózy dostaneme zoznam, takmer nekonečný o tom, čo je v zásade zakázané konzumovať.

 


"Prečo nemôžem piť kávu, ak mám diagnostikovaný reflux? mnohí si kladú túto otázku a argument je na mieste. Spolu s chorobou, človek zvyčajne dostane len chabý zoznam zakázaných vecí od svojho lekára, ale jeho zdôvodnenie len zriedka. Práve preto je už na čase dostať sa na koreň veci a zodpovedať otázku, ktorá sa týka a zaujíma mnohých zainteresovaných:  je, alebo nie je dovolené piť kávu, keď nás trápi reflux? Začnime od základov!

06.05.2020 17:24
Tibor Sipos

Prečo je také nebezpečné, ak žijete svoj každodenný život v strese?

WebShop System
heureka.sk