Menopauza-blog

Najlepšie tekuté afrodiziakum (menopauza)

27.10.2019 09:23
Tibor Sipos

Veľa žien prežíva menopauzu tak, že znamená koniec ich sexuality...

Našťastie to tak nie je, práve naopak!

Sexuálne prežívanie je v každom veku iné.

Mladým napríklad nejde o sebapoznávanie alebo poznanie partnera, ide im o divoké, bezhraničné, veľakrát nepremyslené zážitky. Potom v manželstve (prípadne v partnerskom zväzku) sa pri malých deťoch stáva zachovanie sexuálneho života výzvou (veď deti veľakrát zmenia plány na romantickú večeru).

Čo sa ale týka obdobia menopauzy...

  • Deti vyrástli (alebo aspoň nevyžadujú ustavičnú starostlivosť)
  • Sex môže byť oslobodzujúci (netreba sa báť nechceného tehotenstva)

Takže spolunažívanie môže byť také neobmedzené a pokojné, ako nikdy predtým.

Ako sa vyhnete prípadným nepríjemnejším príznakom?

Je zopár príznakov, ktorým sa môžete vyhnúť malou dávkou pozornosti.

Najčastejším problémom je vaginálna suchota. Tú zapríčiňuje fakt, že hladina estrogénu počas menopauzy začína klesať, na základe čoho dochádza k vysúšaniu a zužovaniu pošvy.

Preto sme dávali pozor na to, aby sa do čaju na menopauzu dostali rastliny, v ktorých sa nachádza prírodný rastlinný estrogén. V najlepšom prípade sa tento problém vyrieši už čajom, ale ak by čaj nestačil, pomôže lubrikant na vodnej báze (nie, nebudú sa na Vás v obchode „čudne pozerať“ – lubrikačné gély sú tak populárne, že ich používajú aj násťročný).

V každom prípade si vyberte kvalitný lubrikant na vodnej báze – vyhýbajte sa olejovému alebo vazelínovému základu (sú nezdravé), dávajte pozor na to, aby neobsahoval také vonné látky, ktoré môžu podráždiť sliznicu pošvy.

Hýbte sa a žite

Oplatí sa pravidelne hýbať, aby sex neznamenal prílišnú fyzickú záťaž (z biologického hľadiska to je veľmi zaťažujúca vec pre organizmus, ale ak sa budete udržiavať vo forme, tak Vás vôbec nezaťaží). Okrem toho sa vo vytrénovanom tele budete cítiť príťažlivejšia (a aj budete), a vo všeobecnosti sa budete „cítiť dobre vo vlastnej koži“.

Je veľmi dôležité dbať na hygienu, keďže v tomto období je prekrvovanie intenzívnejšie, je dobré sa častejšie sprchovať. (Tento tip som pridal len kvôli celistvosti – lebo presne viem, že ženy okolo 40-ky dosahujú najkrajšiu ženskosť: bezchybný štýl, držanie tela, hygiena, vyžarovanie.)

Kozmetiku si vyberajte na prírodnom základe, nebude Vám upchávať póry.  V predchádzajúcom newslettri ste si mohli prečítať o recepte na osviežujúci telový olej, nebojte sa ho vyskúšať a skrášliť sa.

Nebojte sa experimentovať, prežite svoje túžby a neobmedzujte sa.

Žite!

WebShop System
heureka.sk